Obecnie większość osób wybierając meble do swojego mieszkania lub domu decyduje się na meble wykonane na zamówienie. Dlaczego gotowe szafy, krzesła, stoły i inne meble gotowe, które można kupić w wielu sklepach czy salonach meblowych nam nie odpowiadają? Czy coś jest z nimi nie tak? A może to my mamy zbyt wygórowane oczekiwania?

Dlaczego wolimy meble na zamówienie?

meble na zamówienie krakówW dzisiejszych czasach wybierając projekt domu mało kto zastanawia się nad tym jak będą wyglądały wszystkie wnętrza. Zazwyczaj zaczynamy o tym myśleć kiedy prace budowlane są na wykończeniu, ale mamy jeszcze trochę czasu, ponieważ dom trzeba jeszcze wykończyć w środku. Biorąc pod uwagę wymiary naszych poszczególnych pomieszczeń ciężko jest dobrać gotowe meble z salonu czy też sklepu, ponieważ sprzedawane są one w standardowych wymiarach a przecież nie będziemy przesuwać ściany, żeby szafa nam się zmieściła. Dlatego decydujemy się na meble na zamówienie Kraków, które możemy dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Co to oznacza? A mianowicie to, że to my decydujemy o wymiarach, kolorystyce a także rodzaju drewna czy materiałów z jakich mają być one wykonane. Tak dla przykładu, mamy w sypialni wnękę, której szerokość wynosi 225 cm i chcemy dopasować do niej szafę. Niestety w sklepach czy salonach dostępne są szafy, które mają 220 cm szerokości a to oznacza, że z jednej i drugiej strony pozostanie nam wąska szczelina. W przypadku szafy na zamówienie, ma ona takie wymiary jakie ma wnęka. Co więcej możemy mieć szafę, aż do samego sufitu zyskując tym samym dodatkową przestrzeń na przechowywanie. Obecnie praktycznie każdy mebel można wykonać na zamówienie, również łoże czy kanapę lub fotel. Jest to duże ułatwienie dla osób wysokich, dla których standardowe kanapy czy łóżka są po prostu za krótkie. Zamawiając łóżko na wymiar mogą oni je dopasować do swojego wzrostu a dzięki temu będą mogli wreszcie się wyspać. Do tego łóżka będą oni mogli zamówić szafę, która może zostać wykonana z tego samego materiału przez co będzie ładnie się prezentować wraz z łóżkiem. Do tego możemy również zamówić komodę czy szafkę RTV. Jeśli chodzi o meble na wymiar możemy sami skompletować swój zestaw.

Sama ostatnio zdecydowałam się na szafę na zamówienie, ponieważ szafy dostępne w sklepach były albo za małe albo za duże. Skontaktowałam się więc z jednym z najlepszych stolarzy w mieście, który przyjechał i pobrał wymiary. Następnie po omówieniu wszystkich szczegółów dotyczących ilości półek, drążków i szuflad zaproponował mi ciekawe rozwiązania, dzięki którym szafa stała się bardziej funkcjonalna.