Polska nieustannie zaskakuje nawet polaków. Wyjątkowe i ciekawe miejsca można naleźć w każdym zakątku kraju. Jednym z najpiękniejszych regionów Polski jest pomorze. Gdańsk jest jednym z najstarszych miast w Polsce, które posiada ponad tysiącletnią tradycję. Jest miastem, gdzie symbolicznie rozpoczęła się II wojna światowa, a także powstała Solidarność. Miasto miało i nieustannie ma duży wpływ na historię Polski i nie tylko. Bogactwo zabytków, jakimi dysponuje stolica pomorza, jest oszałamiająca, dlatego też warto odwiedzić to miasto – chociażby na weekend.

Mieszkanie na weekendowe zwiedzanie w Gdańsku

mieszkanie na weekend gdańskLiczne zabytki, niesamowita historia oraz położenie nad samym Morzem Bałtyckim może być zachętą do odwiedzin Gdańska. Jeden dzień z pewnością nie wystarczy – jest tu tyle atrakcji, że spokojnie można podzielić je na kilka innych miast i nadal byłoby ich sporo. Głównym przystankiem jest gdańska starówka, czyli ulica Długa z wyjątkowymi kamienicami, ulica Złota, czy też nabrzeże Motławy z unikatowym w skali europejskiej średniowiecznym dźwigiem portowym. Spacerowanie po pięknych ulicach Gdańska może okazać się męczące, dlatego też niezbędne będzie mieszkanie na weekend Gdańsk. Ofert mieszkań na krótki wynajem jest wiele – w zależności od potrzeb i oczekiwań można wybrać ciekawe wnętrza w gdańskich kamienicach w centrum, lub mieszkania na weekend bliżej morza. Wynajem mieszkania jest o wiele wygodniejszy niż weekendowy pobyt w hotelu lub pensjonacie. Pierwszą zaletą jest cena – indywidualnie mieszkania wyposażone we wszystkie niezbędne meble i sprzęty kuchenne są tańsze niż pokoje hotelowe. Kolejną zaletą mieszkań jest możliwość przygotowania posiłków, pozwala to na zmniejszenie kosztów pobytu. Zwiedzający nie są uzależnieni od recepcji oraz zasad hotelowych i co najważniejsze często przystosowane są dla grup. Miasto Neptuna może zaproponować ciekawy Street art. Każdego roku za sprawą międzynarodowego Festiwalu malarstwa Monumentalnego pojawiają się nowe malowidła, których jest już kilkadziesiąt. Kolejnymi atrakcjami są muzea. Muzeum Bursztynu i Muzeum Wnętrz Mieszczańskich, czyli Dom Uphagena, gdzie zwiedzający mogą dowiedzieć się, jak mieszkali bogaci gdańszczanie pod koniec XVIII wieku. 

Gdańsk to jedno z najciekawszych miast w Polsce. Tętni życiem nie tylko w sezonie letnim, ponieważ mnogość atrakcji dla osób w każdym wieku zachęca do weekendowych wizyt. Turyści bez najmniejszego problemu znajdą tu również idealnie mieszkanie na weekend, w którym mogą wypocząć.