Minimalistyczne, współczesne wnętrza mogą przybierać rozmaite formy. Są to zarówno proste apartamenty urządzane w industrialnym stylu, jak i wnętrza skandynawskie z oszczędnym wystrojem i dodatkami wysokiej jakości. To właśnie wybór dodatków decyduje w dużej mierze o charakterze i ostatecznym wyglądzie wnętrza. Modne elementy dekoracyjne posiadają także całkiem praktyczną funkcję. Do takich podstawowych dekoracji należą lusterka. Modne stały się lustra, które wyposażone są w skórzany, gruby pasek do zawieszania na ścianie.

Jak dobrać nowoczesne lusterko ścienne? 

lustra wiszące na paskuZestawienie lustra i skórzanego paska wygląda bardzo oryginalnie i niecodziennie. Takie współczesne kompozycje przypominają dzieła sztuki i projekty designerskie. Stylowe połączenie lustra i skórzanego, grubego paska, dobrze sprawdza się w minimalistycznych wnętrzach. Skóra pasuje do industrialnych klimatów, ale także do stylów, gdzie mamy do czynienia z drewnianymi meblami, np. w stylu skandynawskim, czy prowansalskim. Również w swojskich, góralskich chatach dobrze wyglądają podwieszane lustra na pasie ze skóry. Nowoczesne lustra wiszące na pasku świadczą o dobrym guście właściciela domu. Każdy, kto chce w ładny sposób wykończyć wnętrze i nadać mu oryginalnego charakteru, może skorzystać z oferty luster podwieszanych na paskach. Sam pasek w tym przypadku pełni funkcje dekoracyjne. Inne rodzaje podwieszenia to np. grube sznury marynarskie o charakterystycznym splocie. Modne są też kokardy połyskujące z materiału. Takie kokardy i grube wstążki są bardzo odpowiednie do wnętrz w stylu glamour. Podczas urządzania, przemeblowania, albo metamorfozy wnętrza, sprawdzają się różnorodne lustra. Zamiast klasycznych, podwieszanych od tyłu na gwoździach lub kołkach, można zastanowić się nad lustrem alternatywnym, z nowoczesnym, dekoracyjnym paskiem, sznurkiem lub kokardą. Możliwości jest wiele, a każda wpłynie pozytywnie na wygląd i ostateczny kształt wnętrza, zapewniając właścicielom możliwość przeglądania się w lusterku.

Sposób na oryginalną toaletkę lub estetyczny, dekoracyjny drobiazg. Lustro podwieszane na pasku lub sznurku marynarskim potrafi diametralnie zmienić wnętrze. Takie wiszące, unikatowe lusterka dobrze sprawdzają się w minimalistycznych oraz nowoczesnych, industrialnych wnętrzach. Lustro dobrze współgra z innymi, nieoczywistymi materiałami, w tym przypadku ze skórzanym pasem w brązowym kolorze. Ścienne ozdoby warto dobierać na zasadzie kontrastu i tworzyć z nich niecodzienne, ciekawe kompozycje.