Zazwyczaj, w dni pracy, do pracy chodzę z bardzo obszerna damska torebka, w której mieszczą się wszystkie potrzebne mi rzeczy, takie jak: drugie śniadanie i lunch, picie, książka do czytania po drodze, kosmetyczka z kosmetykami, portfel, notes i kalendarz oraz wiele innych niezbędnych drobiazgów. W weekend mam ochotę się od wszystkiego tego uwolnić, nie potrzebuję bowiem tych rzeczy podczas rodzinnego spaceru. W te dni zdecydowanie preferuję stosować nerki. Wrzucam do nich najpotrzebniejsze rzeczy i jestem już gotowa do wyjścia, bez tego całego majdanu, który nosze na co dzień.

Torebka typu nerka

praktyczne torebki nerki damskiePodobnie podczas wakacji – nerki są niezastąpione. Mogę w nich mieć schowane wszystkie niezbędne rzeczy, takie jak telefon, portfel oraz dokument tożsamości, który szczególnie za granicą pragnę mieć zawsze przy sobie. Takie praktyczne torebki nerki damskie sprawdzają się w bardzo wielu sytuacjach. mogą być przydatne równie dobrze podczas imprezy i podczas wielu innych podobnych wydarzeń. Ja w każdym razie jestem wielką fanką nerek i mój mąć, który dobrze o tym wie, nie przepuści żadnej okazyjnej nerki, którą może mi kupić. Dzięki niemu mam już kolekcję trzech nerek, które udało mu się dostać w bardzo korzystnych cenach. Wszystkie z nich są bardzo wysokiej jakości, doskonale uszyte i trwałe, ponieważ mam jej już od kilku lat. Dwie są kolorowe, z czego jedna jest różowa, druga natomiast nakrapiana w kolorowe ciapki. Moja najnowsza i z tego względu również najbardziej obecnie ulubiona nerka jest w kolorze czarnym, bardzo prestiżowej amerykańskiej marki. Ta pasuje do wszystkiego, nawet do nieco bardziej eleganckiego stroju, w odróżnieniu od pozostałych moich nerek, które mają raczej sportowy charakter. Wiem, że można kupić także nerki ze skóry, czy też z materiału wzorowanego na skórę, ale raczej nie bardzo mi się one podobają. Zbyt przypominają mi piterki, które nosił mój tata i ojcowie moich koleżanek w zamierzchłych czasach PRL-u. A te nie kojarzą mi się najlepiej. Dlatego wolę o wiele bardziej współczesne, materiałowe nerki. 

Ostatnimi czasy nerki przeżywają swój wielki powrót i coraz więcej widać ich na ulicy, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Nic w tym dziwnego ponieważ tego typu torebki nerki są niezwykle wygodne i praktyczne. Wystarczy schować do nich najbardziej potrzebne rzeczy typu telefon, klucze, portfel, ewentualnie jeszcze chusteczki higieniczne oraz pomadkę do ust i możemy ruszać na podbój świata. Albo chociażby na spacer z psem lub z dzieckiem w wózeczku. Nasze ważne rzeczy mamy schowane bezpiecznie z bardzo łatwym dostępem do nich.