Podczas budowy domu, bądź remontu najczęściej zmieniamy również aranżację wnętrz. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rzeczy, które mogą sprawić, że nasze mieszkania będą przede wszystkim modnie urządzone, ale też funkcjonalne. Najpopularniejszymi rozwiązaniami są listwy przypodłogowe, naciągane sufity, a także ozdobne panele na ścianę. Jeśli dobrze sprawdzimy oferty wszystkich sklepów z łatwością znajdziemy coś na swoją kieszeń.

Rodzaje ozdobnych paneli

panele ozdobne na ścianęOzdabianie ścian za pomocą paneli jest od pewnego czasu bardzo modne. Można stosować je nie tylko w domach, ale również w restauracjach, czy innym publicznych miejscach. W asortymencie sklepów znajdziemy wiele rodzajów paneli, które bez problemu będziemy mogli dopasować do naszych wnętrz. Wyróżniamy panele drewniane, 3D, szklane, a także wykonane z PCV. Pierwsze z nich z pewnością są najbardziej naturalne i modne. Jednym z charakterystycznych wzorów są plastry drewna. Możemy nimi udekorować całą ścianę, bądź tylko jej fragment. Ich plusem z pewnością jest to, że są łatwe w montażu, który z pewnością wykonamy samodzielnie, ale też nie wymagają żadnych prac wykończeniowych. Drugie, czyli panele 3D produkuje się z mieszkanek gipsu. Najważniejsze jest to, że możemy je sami pomalować na dowolny kolor. Nie ma również problemów ze wzorami. Wytwarzane są one również z płyt MDF, co nadaje im lekkość i wytrzymałość. Trzecie na liście, panele szklane idealnie nadają się do kuchni. Zazwyczaj wykańcza się nimi ściany pod blatami meblowymi. Są bardzo uniwersalne, ponieważ możemy umieścić na nich dowolny wzór. Ponadto szkło laminowane jest specjalną folią, która nie dopuszcza do rozbicia się szkła na tysiąc maleńkich kawałków. Panele ozdobne na ścianę produkowane są również z wcześniej wymienionego PCV. Z jego pomocą można bez problemów odwzorować wygląd drewna, kamienia czy cegły. Bardzo łatwo się je czyści oraz montuje, a także można zakryć drobne nierówności. Przy tak dużym wyborze materiałów bez problemu znajdziemy coś dla siebie. Dodatkowo możemy również wynająć ekipę remontową, która zainstaluje wybrane przez nas panele. Jednak przed tym najlepiej będzie skontaktować się również z dekoratorem wnętrz, który podpowie nam, co wybrać, tak by nasze wnętrze było wyjątkowe.

Decydując się na montaż ozdobnych paneli będziemy mogli wprowadzić trochę świeżości do naszych wnętrz. Pamiętajmy, że nie musimy instalować je na całych ścianach. W sklepach dostaniemy również mniejsze rozmiary, którymi możemy przyozdobić np. przestrzeń nad naszym łóżkiem, Wszystko tutaj zależy od nas i od naszej koncepcji.