Remontując dom z pewnością poszukujemy nowych i ciekawych rozwiązań. Obecnie rynek oferuje nam tyle różnych materiałów, że trudno się na coś zdecydować. Przed dokonaniem jakichkolwiek zmian najlepiej jest skontaktować się z dekoratorem wnętrz, który z pewnością doradzi nam, co najbardziej pasuje do naszego mieszkania, a przede wszystkim należy porozmawiać z ekipą remontową. To ona będzie zajmować się montażem, więc warto sprawdzić, czy jest w stanie wszystko wykonać.

Modne ozdabianie ścian 

panele ścienne 3DObecnie do łask wraca sztukateria, czyli zdobienie ścian różnymi rzeczami wykonanymi z gipsu bądź styropianu. Z pewnością może ona wyróżnić jakieś wnętrze, jednak jej montaż jest problematyczny. Na popularności zyskują również sufity podwieszane. Wśród nich możemy wyróżnić te wykonane z płyt gipsowych, kasetonów, czy paneli. Jednak większość osób decyduje się na montaż sufitu napinanego. Jest to bardzo proste i zajmuje mało czasu. Dodatkowo dostępnych jest tyle wzorów, że każdy znajdzie coś dla siebie. Możliwe jest nawet zaprojektowanie swojego sufitu. Poza tym idealnie nadaje się on do ukrycia wszelkich przewodów elektrycznych i rur. Kolejnym rozwiązaniem, które coraz częściej możemy spotkać w domach są panele ścienne 3D. Zwracają naszą uwagę zaraz po tym jak wejdzie się do pokoju. Jednak trzeba być rozsądnym przy ich wybieraniu, ponieważ nie każdy ich rodzaj sprawdzi się w danym pomieszczeniu. Wśród nich znajdziemy panele gipsowe, ażurowe, ale też takie które będę imitować cegłę. Przede wszystkim pełnią one funkcję ozdobną, jednak w pewien sposób mogą uczynić nasze wnętrze bardziej funkcjonalnym. Wszystko zależy od tego na co się zdecydujemy. Jest to z pewnością rozwiązanie bardzo modne i nawet nie drogie. Co prawda ich montaż zajmuje trochę czasu, ale nie więcej niż normalne odnawiane ścian. W związku z tym jeśli chcemy odświeżyć wnętrze swojego domu wystarczy tylko udać się do sklepu i wybrać odpowiednie materiały. Uprzednio upewniając się, że ekipa remontowa, którą zatrudniliśmy jest w stanie wszystko zrobić. Jednocześnie nie powinniśmy też przesadzać i łączyć kilku rzeczy naraz. Jeśli zdecydowaliśmy się na panele 3D, odpuśćmy sobie sztukaterię. Z kolei jeśli chcemy ozdobić swój strop listwami ozdobnymi, możemy zapomnieć o montażu sufitu napinanego

Odświeżenie wnętrza domu od czasu do czasu jest bardzo ważne. Nie tylko poprawi to jego wygląd, ale również my będziemy czuć się zupełnie inaczej. Jednak przy wyborze materiałów powinniśmy zachować pewien umiar. Jeśli nie jesteśmy pewni co pasuje do naszego salonu czy sypialni, zapytajmy o radę dekoratora wnętrz, który z pewnością nam doradzi.