Zwierzęta domowe uwielbiają dostawać smakołyki. Mogą one spełniać różnorodne, przydatne funkcje albo po prostu stanowić fajny i smaczny, pewnego rodzaju prezencik dla psa. Nie ważne jednak w jakim celu podajemy zwierzęciu smaczek, bardzo istotne jest to przysmak dla psa, który mu podajemy miał dobry skład. Co oznacza stwierdzenie „dobry skład”? Przede wszystkim to, że przekąska taka nie powinna zawierać szkodliwych substancji, do których zaliczają się m.in. konserwanty, niepotrzebne barwniki oraz oczywiście zboża.

Przysmaki sprawiają psu dużą przyjemność

przysmaki dla psówSmaczki dla zwierzęcia są bardzo często nagrodą. Używane są w czasie treningów i dają naprawdę dobre efekty. Oczywiście nie jest to ich jedyne zastosowanie, ponieważ mogą one też np. po prostu stanowić dodatkowe źródło energii albo zawierać jakieś zdrowe substancje, których pies bardzo potrzebuje, a nie chce spożywać ich w formie lekarstwa. Wiele osób uważa, że poprzez dawanie smaczków swojemu psu poprawiamy nasze więzi ze zwierzakiem. Sklepy zoologiczne oferują różne wersje smaczków dla psów i innych zwierząt. Zróżnicowanie jest też duże jeżeli chodzi o ceny tychże produktów. Ciężko jednoznacznie powiedzieć, które przysmaki dla psów są najlepsze. Wszystko zależy od psa. Małe i młode psy nie powinny dostawać dużych przekąsek, warto też pilnować je w czasie jedzenia takich smaczków jak np. suszone uszy. Bardzo popularnym smaczkiem dla psów są też oczywiście kości z różnymi dodatkami. Oczywiście należy pamiętać, że przysmaki dla psów to tylko drobny dodatek i nie mogą one zastąpić pełnowartościowych posiłków. Nie można więc zbytnio przyzwyczaić zwierzęcia do smaczków – psy, tak jak ludzie mogą się uzależnić od pewnych produktów. Codzienne spożywanie zdrowej karmy, pełnej składników odżywczych jest kluczowe do prawidłowego rozwoju każdego psa. Jak zwykle, zdrowy rozsądek oraz umiar to klucz do posiadania pięknego i zdrowego zwierzaka.

Smaczki są dla zwierząt miłą odmianą od codziennych posiłków. Jeżeli podajemy zwierzęciu wyłącznie karmę morką to suchy przysmak dla psa będzie prawdziwym rarytasem. W sklepach dostępne są smaczki w różnych wersjach – wybór jest ogromny, co można odbierać zarówno jako plus, jak i minus. Czasami zbyt duży wybór bywa przytłaczający. Każdy właściciel zna jednak swojego psa najlepiej i na pewno znajdzie taki przysmak, który pokocha jego milusiński. Należy tylko pamiętać, że to, jakie smaczki je nasz pies powinno zależeć od kilku rzeczy. Przede wszystkim wieku i wielkości zwierzęcia.

Kategorie: Zoologia