Na rynku dostępne są różnorodne modele uchwytów do nawigacji samochodowych. Jednym z popularnych modeli są uchwyty samochodowe z przyklejaną na kokpit podstawą. Dzięki takiemu rozwiązaniu przygotowanie kompatybilnego urządzenia do jazdy będzie bardzo proste. Łatwość regulacji jest zbliżona do regulacji lusterka wstecznego, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie położenia takiego urządzenia w celu zapewnienia sobie doskonałej widoczności. Podstawa może zostać zamontowana na kokpicie przy pomocy dostarczonej taśmy dwustronnie klejącej.

Korzystamy z nowoczesnych uchwytów do nawigacji

garmin - uchwyt do nawigacji samochodowejKolejnym ciekawym rozwiązaniem jest uchwyt stworzony do konkretnych serii nawigacji. Wystarczy zatrzasnąć urządzenie na uchwycie, a następnie je odchylić albo obrócić, aby zapewnić sobie właściwy kąt widzenia informacji wyświetlanych na ekranie. Jeżeli tylko potrzebujemy, możemy wyjąć urządzenie łatwo z uchwytu, aby zabrać je ze sobą. Natomiast sam uchwyt jest mocowany do kokpitu przy pomocy dostarczonego w zestawie dwustronnego przylepca. Jeżeli mamy sprzęt marki garmin – uchwyt do nawigacji samochodowej również powinien być wysokiej jakości. Jednym z modeli są niewielkie uchwyty na deskę rozdzielczą, które umożliwiają łatwe przygotowanie zgodnego urządzenia do drogi. Ustawienie takiego uchwytu można dostosowywać, dzięki czemu urządzenie ustawi się w taki sposób, aby ekran był dla nas najbardziej widoczny. Należy także zamontować podstawę montażową na desce rozdzielczej, przy pomocy samoprzylepnej podkładki. Przed zakupem warto sprawdzić zgodne modele urządzeń. Dostępne są także uchwyty do montażu na kratce wentylacyjnej. Taki uchwyt zapewnia alternatywę dla montażu na przedniej szybie albo na desce rozdzielczej i jednocześnie zapewnia lepszą widoczność. Uchwyt ten jest zgodny z niemal wszystkimi urządzeniami o konkretnej przekątnej wyświetlacza i zapewnia wygodny dostęp do urządzenia, niemal na wyciągnięcie ręki, co czyni jazdę znacznie bardziej bezpieczną. Jest niezwykle istotny aspekt, na który warto zwracać uwagę wybierając uchwyt.

Dostępne na rynku są również uchwyty do zamontowania na przedniej szybie, co umożliwia wygodne użytkowanie nawigacji samochodowej. Zestaw tego typu obejmuje uchwyty montażowe wraz z przyssawkami. Ciekawym wyborem są również zasilane uchwyty z szybkim mechanizmem zwalniającym. Umożliwia on nie tylko łatwe wpinanie, ale także wypinanie podręcznych komunikatorów satelitarnych. Uchwyty te wykorzystują standardy montażowe AMPS oraz są wyposażone w zintegrowane przewody ze złączem USB.