W ostatnim czasie czystek stał się hitem w ziołolecznictwie, panaceum polecanym na szereg różnych dolegliwości. Napar z tej niepozornej rośliny posiada wiele korzystnych właściwości dla zdrowia. O jego właściwościach mówi się naprawdę wiele. Niektórzy wierzą, że regularne picie naparu z czystka powaga w leczeniu wielu różnych dolegliwości. Jego dobroczynnych wpływ wynika z wysokiej zawartości polifenoli. Są to silne naturalne antyoksydanty, które mają zdolności neutralizowania wolnych rodników.

Zalety naparu z czystka

czystek hurtZbyt duża ilość wodnych rodników w organizmie może przyczyniać się do rozwoju niektórych schorzeń, w tym cukrzycy, miażdżycy i chorób nowotworowych, a także przyśpieszać procesy starzeniowe. Oznacz to, że antyoksydanty zawarte w czystku mogą przyczynić się do zmniejszenia ryzyka zapadnięcia na te choroby. Czystek hurt do doskonały suplement zróżnicowanej i zdrowej diety, a także doskonałym wsparciem w leczeniu. Korzystne opinie o czystku wzięły się od wytwarzanej z niego herbaty. Picie herbaty z czystka wspomaga w oczyszczaniu organizmu z toksyn, dzięki czemu możemy przeprowadzić skuteczny detoks. Napar z czystka usuwa z naszego organizmu ciężkie metale, dlatego picie go poleca się osobom, które żyją w dużych zanieczyszczonych miastach. Herbatę z czystka warto pić dla wzmocnienia organizmu, ale również dla urody. Bogactwo antyoksydantów w herbacie z czystka powoduje, że czystek neutralizuje działanie wolnych rodników, co przynosi wiele korzyści dla kondycji naszej cery. Czystek też pomaga w leczeniu trądziku. Osoby walczące z trądzikiem oraz egzemą też mogą skorzystać z prozdrowotnych właściwości tego zioła i zauważyć znaczące efekty po piciu naparu z czystka. Czystek jest dostępny w formie suszonego ziela, z którego przyrządza się napar. Listki i kwiaty czystka należy zalać gorącą wodą i parzyć przez kilka minut. Aby zauważyć efekty działania czystka musimy uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Niezbędne jest regularne pice herbaty z czystka przez około miesiąc, codziennie.

Do tej pory nie odnotowano żądnych skutków ubocznych wynikających z picia czystka, dlatego napar z tego ziela może pić każdy. Warto go spożywać w okresie jesienno – zimowym, aby wzmocnić układ odpornościowy i uniknąć infekcji. Można go pić w trakcie choroby, co ułatwia uporanie się z dolegliwościami i przy okazji nawodni organizm. Zawarte w czystku przeciwutleniacze spowalniają proces starzenia. Osoby, które cierpią na choroby przewlekłe powinny picie czystka skonsultować z lekarzem.