Aplikacje umożliwiające nasłuch rozmowy telefonicznej są dość rozpowszechnione, aczkolwiek w bardzo dużej większości są to proste i nieskuteczne programy, które mogą być z łatwością zakłócane lub usunięte. Zwłaszcza programy starego typu, pisane pod proste systemy operacyjne są łatwe do obejścia, dlatego też w agencjach detektywistycznych stosuje się najbardziej zaawansowane aplikacje, które nie tylko są trudne do wykrycia czy skasowania, ale również zapewniają najwyższą jakość przesyłanego dźwięku.

Najdokładniejsze aplikacje do monitorowania połączeń

dokładny podsłuch androidAplikacje monitorujące połączenia telefoniczne są często rozbudowywane o możliwość namierzania położenia samego urządzenia względem położenia nadajników sieci komórkowych, czy też uzyskania informacji o monitorowanym urządzeniu. Podczas gdy są to niewątpliwie przydatne funkcje, często umożliwiające znacznie dokładniejsze monitorowanie osób, operatorzy takowych programów zdecydowanie częściej preferują użycie tych wariantów, które umożliwiają najdokładniejszy nasłuch rozmowy. Dokładny podsłuch Android o najwyższej jakości dźwięku jest zdecydowanie lepszym nabytkiem niż rozbudowana aplikacja, która mimo wielu przydatnych akcesoriów nie spełnia podstawowego zadania, jakim jest umożliwianie odsłuchania rozmowy telefonicznej. Coraz bardziej popularne są więc te programy nasłuchowe, które posiadają wbudowane filtry dźwięku, na bieżąco usuwające zakłócenia czy dźwięki tła z przesyłanego nagrania, a tym samym pozwalające na zrozumienie rozmów prowadzonych w każdym miejscu, z dowolną siłą sygnału sieci. Jedynym dodatkiem, w jakie wyposażane są takowe aplikacje jest program do transkrypcji słów, który umożliwia natychmiastowe zapisanie rozmowy w formie tekstu, i porównanie z nagraniem w celu jeszcze dokładniejszego przeanalizowania uzyskanych danych. Z racji iż filtry dźwięku są instalowane na komputerze sterującym aplikacją, program podsłuchowy zajmuje o wiele mniej miejsca na urządzeniu, a brak dodatkowych funkcji pozwala na stabilniejszą pracę i znacznie zmniejsza możliwość wykrycia i usunięcia programu przez użytkownika telefonu.

Najlepsze aplikacje z możliwością filtrowania dźwięku posiadają również certyfikaty bezpieczeństwa, a zapis z takowych może być wykorzystany jako dowód w dowolnej sprawie bez konieczności weryfikacji autentyczności nagrania. Programy te są więc idealnym nabytkiem dla profesjonalnych agencji detektywistycznych oraz firm bezpieczeństwa, zajmujących się monitorowaniem osób w porozumieniu z organami ścigania.