Bezpieczne łóżko dla rocznego dziecka powinno posiadać zabezpieczenie w formie długiej barierki. Niemowlęce łóżeczko dla rocznego dziecka może być za małe, a zakup kolejnego, które lada moment okaże się również niewystarczające, nie ma najmniejszego sensu.

Jakie łóżko zakupić dla rosnącego malucha?

wygodne łóżko dla dziecka 140x80Rodzice mogą zaobserwować, jak ich dziecko zaczyna wychodzić z łóżeczka, a opuszczanie stelaża z materacem nic nie daje. Doraźnym rozwiązaniem staje się zdemontowanie szczebelków łóżeczka, aby dziecko miało swoje wyjście, jednak nie jest to do końca bezpieczne, gdyż ciągle istnieje możliwość wypadnięcia przez barierkę. Jakie łóżko dla dzieci po łóżeczku? Czy moje dziecko jest gotowe na normalne łóżko? Czy roczne dziecko nie jest za małe na dorosłe łóżko? Rocznemu dziecku trzeba zapewnić dużą dawkę bezpieczeństwa zarówno podczas snu, jak i zabawy. Jednak łóżka dla rocznego dziecka z zabezpieczeniem to nic innego jak barierki, które chronią przed wypadnięciem. Takie barierki zależnie od modelu są demontowane, stąd wraz z potrzebami dziecka można otworzyć całkowicie łóżko. Demontowana barierka to doskonały sposób na utrzymanie więzi z rodzicem, ponieważ możesz położyć się obok dziecka, by przeczytać mu bajkę, czy też utulić do snu, lub dodać otuchy podczas choroby. Trzeba pamiętać, że bezpieczne łóżko dla rocznego dziecka to też materiały i wykończenia pozbawione chemikaliów. Dziecko powinno mieć zdrowe warunki podczas tak ważnego okresu, jakim są pierwsze lata życia, kiedy intensywnie się rozwija. Dwuletnie dziecko przesypia około 14 godzin na dobę, w tym wieku rezygnuje też z popołudniowej drzemki, dlatego warto zainwestować w praktyczne i wygodne łóżko dla dziecka 140×80 bo potrzebuje ono więcej przestrzeni. Dwulatek w tym wieku doświadcza koszmarów sennych, dlatego ważnym jest, by zapewnić mu najodpowiedniejsze warunki do spania. Dwulatek też rozwija swoją indywidualność, ma swoje ulubione pluszaki, pokazuje obrazki i potrafi je nazywać, chce również wykonywać sam czynności. Dziecko w wieku 2 lat lubi zabawy tematyczne. Łóżko dla 2 latka to pole do zabawy i skakania, dlatego powinno być mocne i stabilne, aby nie rozpadło się podczas intensywnych zabaw.

Bezpieczne łóżko dla rocznego dziecka powinno posiadać zaokrąglone elementy zarówno barierek, skrzyni i konstrukcji, aby dziecko podczas zabawy nie zrobiło sobie krzywdy o ostre krawędzie. Ciągle trzeba pamiętać o solidnym wykonaniu i bezpiecznych materiałach użytych do produkcji. Kolorowe łóżka dla dzieci muszą być pomalowane bezpieczną farbą, zwróć uwagę czy są to farby wodne, które nie wydzielają szkodliwych oparów.