Wielu użytkowników agregatów prądotwórczych najczęściej narzekało na trudność w ciągłym napełnianiu zbiornika. Większość przenośnych urządzeń generujących prąd elektryczny działa bowiem na olej napędowy lub benzynę, a nie zawsze istnieje możliwość zabrania ze sobą wystarczającej ilości paliwa, by agregat funkcjonował przez cały czas gdy jest on potrzebny. Zwłaszcza survivaliści zmagają się z owym problemem, gdyż na wyprawy zabierają wyłącznie najbardziej niezbędne wyposażenie.

Nowoczesny hybrydowy agregat przenośny

nowoczesne agregaty prądotwórcze przenośneProducenci agregatów od dawna próbowali zaradzić problemowi paliwa, czasem wypuszczając niekonwencjonalne odmiany agregatów, które odnosiły mniejszy lub większy sukces. Jednym z najnowszych, a zarazem najbardziej rekomendowanych serii są hybrydowe agregaty pracujące na każdym rodzaju paliwa opałowego. Owe nowoczesne agregaty prądotwórcze przenośne są bardzo lekkie, i mogą być przenoszone z łatwością. Co prawda generują energię elektryczną w ilości i natężeniu zależnym od zastosowanego paliwa, aczkolwiek jest to niewielki mankament, zwłaszcza w przypadku gdy jeden rodzaj paliwa nie jest dostępny w dużych ilościach. Każdy agregat posiada również regulację natężenia prądu, pozwalającą na osiągnięcie optymalnego poziomu zasilania na dowolnym rodzaju paliwa, aczkolwiek regulacja napięcia często skraca czas pracy na niekonwencjonalnych paliwach. Mimo to, seria przenośnych agregatów zyskała popularność wśród wszystkich osób wykonujących zadania w miejscach w których nie ma stałego dostępu do źródła prądu, a w których zaistniała konieczność użycia narzędzi elektrycznych. Agregaty wprowadzono więc do inwentarza załóg ratowniczych oraz służb drogowych, a w trakcie pracy korzystają z nich również formacje wojskowe, przede wszystkim podczas wielodniowych ćwiczeń w terenie. Mimo niewielkich rozmiarów, przenośne agregaty należą do urządzeń trwałych i niezawodnych, głównie z powodu braku delikatnych podzespołów i prostej konstrukcji.

Możliwość użycia wielu rodzajów paliwa co prawda powoduje konieczność wykonywania częstszej konserwacji, aczkolwiek posiadacze agregatów bardzo często sami doglądają urządzeń częściej niż jest to zalecane. Urządzenia te mają również wytrzymałe obudowy, dobrze przystosowane do pracy w trudnych warunkach. Są one dodatkowo uszczelnione, chroniąc agregat przed zalaniem czy zawilgoceniem w trakcie pracy na otwartym terenie, oraz posiadają zabezpieczenia chroniące zarówno sam agregat jak i urządzenia do niego podłączone przed nagłymi skokami napięcia.