Problemy z dostępem do pomieszczeń użytkowych, kotłowni czy pomp obiegu wody zawsze były widoczne. Niejednokrotnie nie można było skontaktować się z osobą posiadają klucze do pomieszczeń, lub też nie były one tam, gdzie miały być pozostawione. W ramach unowocześnienia osiedla zdecydowaliśmy się również ułatwić dostęp do pomieszczeń użytkowych w razie jakiejkolwiek awarii i wyposażyć je w drzwi w systemie Master Key.

Wkładki Master Key od firmy LOB

wkładki lobSystem ten składa się z wkładek zamkowych, które mogą być otwierane jednym kluczem. Jedna osoba, posiadająca klucz dostępowy może więc dostać się z łatwością do wszystkich pomieszczeń, w których założone są wkładki właśnie w tym systemie. Nie jest to rzadko spotykane rozwiązanie, gdyż taki system działa w wielu obiektach użytkowych, rządowych, czy w zakładach pracy, w których umożliwia błyskawiczne działanie w razie jakiejkolwiek większej awarii czy konieczności naprawy sprzętu. Najbardziej polecanymi wkładkami w systemie Master Key były wkładki LOB. LOB jest bowiem firmą działającą od bardzo dawna, i jest znana bodaj każdemu, kto kiedykolwiek potrzebował wkładki zamkowej do drzwi jakiegokolwiek rodzaju. Wkładki Master Key od LOB są więc jednymi z najlepszych i najtrwalszych wkładek, a rekomendowane są przez wszystkich, którzy takowy system posiadają w domu lub w miejscu pracy. Same wkładki są bardzo tanie, podobnie jak dorobienie kluczy do nich, dlatego też zakup kompletnego systemu do wszystkich drzwi w pomieszczeniach użytkowych, gazowych czy wodnych nie było wydatkiem który znacząco mógłby uszczuplić budżet. Wkładki te mogą być zakładane w fabrycznie nowych drzwiach, lub też służyć do wymiany starych wkładek, z którymi są całkowicie zgodne, i mogą bez problemu stanowić ich zamiennik. Każda wkładka posiada atest bezpieczeństwa, więc może być również wykorzystywana w miejscach o podwyższonym poziomie bezpieczeństwa. Nie mieliśmy takich wymagań, aczkolwiek sama świadomość niezawodności wkładek była wystarczająca.

Wkładki które zostały zamontowane we wszystkich przejściach technicznych, piwnicznych pomieszczeniach w których zamontowane są urządzenia sterujące obiegiem wody lub też zewnętrznych budynkach technicznych mogły być otwierane jednym i tym samym kluczem, a same klucze zostały wydane załogom technicznym, które miały odpowiadać na wezwania o awarii. W ten sposób, pracownicy mogli bez przeszkód przyjechać na miejsce i natychmiast zająć się zadaniami, zamiast szukać osoby posiadającej klucze do pomieszczeń.