Pomieszczenia w obiekcie musiały być bezwzględnie klimatyzowane, gdyż system wentylacji nie był zaprojektowany zbyt przemyślnie. W lecie było więc gorąco, zwłaszcza w pomieszczeniach ulokowanych blisko ścian zewnętrznych, czasem do tego stopnia iż nie można było wykonywać normalnej pracy z racji temperatur. W każdym pomieszczeniu miało być więc zamontowane urządzenie klimatyzacyjne o najwyższym poziomie wydajności.

Najlepsze klimatyzatory biurowe

niezawodna klimatyzacja we wrocławiuDo wyboru mieliśmy bardzo dużą ilość różnych urządzeń, od zwykłych domowych klimatorów, po duże urządzenia przemysłowe, aczkolwiek najbardziej przypadły nam do gustu dość standardowe, aczkolwiek bardzo efektywne, naścienne klimatyzatory jakie są najczęściej stosowanymi urządzeniami do kontroli temperatury w pomieszczeniach o dowolnym zastosowaniu. Także i tutaj mieliśmy ogromny wybór, gdyż w sprzedaży można znaleźć najróżniejsze urządzenia, mające odmienną charakterystykę. Zdecydowaliśmy się w końcu na sprzęt od krajowego producenta, znanego z jakości i solidności urządzeń. Była to bardzo zaawansowana i niezawodna klimatyzacja we Wrocławiu, przez właścicieli uważana za jedną z najlepszych w sprzedaży. Urządzenia miały podobne rozmiary jak konkurencyjne klimatyzatory naścienne, więc nie były szczególnie duże, aczkolwiek były od standardowych klimatyzatorów niemal dwukrotnie bardziej wydajne, o wiele bardziej energooszczędne, i zdecydowanie trwalsze, gdyż wymagały konserwacji niemal dwukrotnie rzadziej niż standardowe urządzenia klimatyzacyjne do biur i pomieszczeń użytkowych. Co więcej, jako jedne z niewielu urządzeń chłodzących mogły bez trudu pracować w temperaturach nie przekraczających pięćdziesięciu stopni, co znacznie przekraczało górną granicę tolerancji temperatury większości urządzeń klimatyzacyjnych. Urządzenia te były więc wykorzystywane zarówno w pomieszczeniach użytkowych, biurach, a nawet w warsztatach i salach montażowych, gdzie działały równie skutecznie co w niewielkich pomieszczeniach użytkowych.

Montaż owych klimatyzatorów nie należał do szczególnie trudnych, aczkolwiek preferowaliśmy pozostawić go ekipie montażowej producenta, by mieć całkowitą pewność iż zostanie on przeprowadzony w sposób najbardziej fachowy. Przy zakupie urządzeń, usługa montażu znajdowała się w cenie urządzenia, a przy większych zamówieniach możliwe było również otrzymanie atrakcyjniejszych warunków gwarancji, oraz ubezpieczenia sprzętu na wypadek jakiegokolwiek urządzenia, nie obejmowanego przed podstawową umowę gwarancyjną.