Bezpieczeństwo publiczności podczas pokazów było równie ważne co zdrowie zawodników, więc sytuacje w których pojedynki przenosiły się poza ring były bardzo rzadkie, i zazwyczaj odbywały się wyłącznie podczas najbardziej pokazowych meczy, głównie o mistrzostwa. Jednak sytuacje w których nadgorliwi widzowie próbowali znaleźć się bliżej akcji zdarzały się częściej niż byśmy chcieli, dlatego odgrodzenie publiczności od strefy pokazowej było jednym z największych priorytetów, nawet podczas niewielkich, lokalnych imprez.

Barierki ochronne na duży event

wytrzymałe barierki imprezoweNa obiektach sportowych rzadko można było znaleźć barierki bezpieczeństwa, gdyż niewiele imprez wymagało faktycznego oddzielenia części widowni od strefy pokazowej. Dlatego początkowo mieliśmy dość duże problemy z wyznaczeniem granicy miejsc dla widzów, używając najróżniejszych tymczasowych rozwiązań i improwizując więcej niż raz. Jednak ciągle chcieliśmy zapewnić zarówno widzom jak i zawodnikom najwyższy poziom bezpieczeństwa, dlatego w końcu podjęliśmy decyzję o zakupie barierek ochronnych, które miałyby być przez nas użyte do właśnie takowego odgradzania przestrzeni. Lekkie, wytrzymałe barierki imprezowe nie były szczególnie dużą inwestycją, zwłaszcza że nie potrzebowaliśmy ich bardzo dużo, gdyż większość obiektów na których urządzaliśmy pokazy była dość niewielka. Jedna barierka sięgała wysokości około metra dwadzieścia, i była dość lekka, choć stabilne podstawy uniemożliwiały jej przewrócenie nawet z użyciem dużej siły. Barierki mogły być ze sobą łączone za pomocą mocowań, i w ten sposób można było stworzyć całe ogrodzenie wokół ringu i wejścia na salę. Mocowania posiadały również możliwość szybkiego rozpięcia, w przypadku gdy ogrodzenie musiało być bardzo szybko rozłożone, choćby podczas wypadku, jednak taka możliwość wymagała użycia klucza zwalniającego zamki, więc barierki nie mogły być rozpięte przez osoby postronne.

Mala waga była również przydatna podczas transportu, umożliwiając przewóz nawet bardzo dużej ilości barierek w zwykłych przyczepach bez obawy o przeciążenie, zwłaszcza w momencie gdy zabieraliśmy znaczną ich ilość. Barierki te niemal całkowicie uniemożliwiały nadgorliwym widzom próby wejścia na teren przeznaczony dla zawodników, i umożliwiały pracownikom ochrony obiektu szybszą reakcję w razie samego wtargnięcia. Były one na tyle uniwersalne, iż można ich było używać do wielu zadań, takich jak choćby oddzielenie pojazdów zawodników od reszty terenu podczas zawodów na otwartym powietrzu, które nieraz były przez nas organizowane.