Z roku na rok na polskich drogach pojawia się coraz więcej motocykli. Grupa motocyklistów ciągle się powiększa. Przyczynił się temu między innymi przepis o tym, że po trzech latach posiadania prawo jazdy na samochód osobowy, możemy poruszać się jednośladem o pojemności nieprzekraczającej studwudziestopięciu centymetrów sześciennych. Jazda motocyklem dostarcza nam wiele emocji. Decydując się na dołączenie do grupy motocyklistów, musimy pamiętać o tym, aby nasza jazda motocyklem była możliwie bezpieczna.

Niezbędnik dla motocyklisty

odzież motocyklowaPoruszając się po drogach samochodem mamy ten komfort, że jesteśmy chronieni przez karoserię samochodu, poduszki powietrze, a także przez pasy bezpieczeństwa. Jadąc motocyklem jedyne co nas chroni to odzież motocyklowa. W przepisach ruchu drogowego mamy zapis, że motocyklista poruszający się po drogach publicznych musi posiadać kask motocyklowy. Kask jest oczywiście bardzo ważny, ale sam kask to za mało. Kompletując odzież motocyklową powinniśmy zacząć właśnie od kasku, ale nie możemy na nim skończyć. Wybierając kask, musimy go dobrze dopasować, ponieważ kask nie może być ani za mały, ani za duży, ponieważ wtedy nie będzie spełniać swojej funkcji w prawidłowy sposób. Następnie powinniśmy kupić kombinezon motocyklowy. Wyróżniamy dwa rodzaju kombinezonów motocyklowych, a mianowicie jedno i dwuczęściowy. Bezpieczniejszy jest kombinezon jednoczęściowy, ale dwuczęściowy jest wygodniejszy. Decyzja o tym jaki wybierzemy należy tylko i włącznie do nas. Kombinezon wykonany jest w całości z bardzo wytrzymałych materiałów, odpornych na uszkodzenia mechaniczne, takie jak na przykład ścieranie. Poszczególne elementy kombinezonu są zszywane ze sobą podwójnymi szwami. Kolejnym ważnym elementem są buty motocyklowe, które zabezpieczają stawy skokowe, a także całą stopę. Ostatnim elementem całej układanki są rękawice motocyklowe, które są odpowiedzialne za ochronę dłoni. Odzież motocyklowa chroni nas nie tylko przed uszkodzeniami ciała, ale także przed zimnem.

Dostęp do wszystkich elementów stroju motocyklowego jest bardzo łatwy. Zakupu możemy dokonać przez internet, a także w sklepach stacjonarnych. Za cały komplet zapłacimy około trzech tysięcy złotych. Oczywiście znajdziemy tańsze i droższe zestawy, ale myślę że podany przeze mnie pułap cenowy jest odpowiedni. Za kwotę trzech tysięcy złotych jesteśmy wstanie kupić dobrej jakości ubrania motocyklowe, które nie tylko zapewnią nam bezpieczeństwo, ale też będziemy się w nich bardzo dobrze prezentować.