Nasz dom jest bardzo nowoczesny. Mamy klimatyzację, panele fotowoltaiczne i palimy pelletem w piecu. Postawiliśmy na tę formę trocin z wielu względów. Najważniejszym z nich czynników była troska o środowisko naturalne i o to co jest w powietrzu. Wraz z mężem chcieliśmy zapobiec wdychaniu niepotrzebnych i szkodliwych spalin i oparów, którymi raczą nas sąsiedzi. Po wielu latach wiemy który pellet dostępny na rynku jest najlepszy.

Wybór odpowiedniego opału od firmy Lava

rekomendowany pellet lavaZastąpienie kotła na drewno i węgiel odpowiednim piecem najnowszej generacji wymagało od nas wielu pieniędzy. Był to duży koszt, ale już po tych trzech latach od dobrej zmiany widzimy różnicę w domowym budżecie. Ekologiczny brykiet czy pellet wymaga odpowiedniego, przyjaznego środowisku pieca. Na szczęście skorzystaliśmy z dotacji, więc koszty znacznie się obniżyły. Początkowo nie wiedzieliśmy gdzie kupić najlepszy pellet, jednak z pomocą przyszedł nam Internet. Na forum wielu osób polecało różne rodzaje i firmy produkujące tę biomasę, jednak my wybraliśmy rekomendowany pellet Lava jako nasz stały opał. W porównaniu do ekogroszka, pellet wypada dość słabo pod względem kaloryczności, jednak nas przekonują inne jego zalety. Sprasowane trociny od firmy Lava są bez żadnych dodatków prasowane pod ciśnieniem. Kupujemy pellet workowany a w środku każdego opakowania są idealnie zrobione granulki. Taka forma pelletu pozwala na szybki i łatwy wsyp. Jeszcze nie trafiliśmy, by nasz ekologiczny opał był mokry i rozpadał się w palcach. Nie znaleźliśmy też nigdzie kory drzewnej, więc jest to pellet najwyższej jakości. Producent zapewnia, że wilgotność jego produktu nie przekracza dziesięciu procent. Zauważyliśmy też, że jest mało popiołu, co nas bardzo cieszy. I tak nigdy nie wiadomo było co z nim zrobić a jest to niepotrzebny nam proszek po spaleniu. Zauważyliśmy też, że wielu z naszych sąsiadów przestawiło się na ekologiczne zamienniki do ogrzewania domów lub planują to zrobić w najbliższym czasie. Każdym z nich polecamy opowiadamy o naszych przygodach z tą instalacją i szerze mówimy jak wygląda życie z eko pelletem.

Bardzo cieszy nas to, że udało się nam wymienić piec i odnaleźć pellet na miarę naszych oczekiwań. Zawsze gdy w grę wchodzi ludzkie zdrowie staramy się o dobranie najlepszych lekarstw, tak teraz w trosce o przyszłość planety kierowaliśmy się najlepszymi kryteriami. Bardzo cieszymy się, że udało się nam znaleźć tak wydajny i szeroko dostępny pellet, bo dzięki temu nie musimy się martwić o przyszłość, a i dostajemy zniżki od producenta za wieloletnie zakupy.