Sposób mieszania drinków ma niebagatelne znaczenie dla ich walorów smakowych. Nie każdy wie, że najwybitniejsi barmani posługują się kilkunastoma mieszadełkami, których używają na różne sposoby w zależności od tego, jaki napój aktualnie podają i komu mają zamiar go zaserwować. Równie istotną kwestią jest także sam sposób podania danego trunku, ponieważ to właśnie piękna oprawa wizualna znacząco wpływa na wzrost popytu na takie towary. Niemal każdy gość oglądający menu zwraca uwagę na umieszczone w nim barwne ilustracje kolorowych i ciekawie podanych koktajli.

Jakie mieszadełko wybrać?

mieszadełko do drinkaChyba już we wstępie udowodniłam, że mieszadełka do drinków są czymś niezwykle wartościowym i nie chodzi tu wcale o ich cenę, bo ta zazwyczaj jest stosunkowo niska. Sekret tkwi, jak wspomniałam, w odbiorze estetycznym napojów oraz podkreślaniu ich walorów smakowych. Jedno bez drugiego nie ma zresztą w mojej ocenie racji bytu. Przejdźmy do zasadniczej sprawy. Jak wygląda moje ulubione mieszadełko do drinka? Co mogę Wam polecić? Osobiście najczęściej sięgam po wyroby drewniane lub bambusowe, ponieważ są one w pełni naturalne, a tym samym nie zagrażają środowisku naturalnemu, ponieważ w pełni podlegają procesowi biodegradacji. Zresztą takie przedmioty także bardzo dobrze się prezentują. Nie muszą to być bowiem jedynie proste patyczki, które przypominają wykałaczkę. Najchętniej zamawiam mieszadełka z ozdobnymi główkami, które stanowią piękną dekorację. Fajnym pomysłem jest ozdabianie drinków serwowanych z jakiejś konkretnej okazji. Sama najczęściej korzystam z mieszadełek w kształcie serduszka w przypadku podawania trunków parom oraz sprzedawania ich w takie dni jak walentynki czy Dzień Kobiet. Oczywiście istnieją także inne ciekawe gadżety do napojów alkoholowych. Moi znajomi niedawno odkryli plastikowe patyczki wyposażone w ledowe lampki. Tego typu nowoczesne mieszadełka mogą się świetnie sprawdzić podczas wieczornych spotkań w barach, nadając im ciekawego klimatu. Osobiście wolę bardziej tradycyjne rozwiązania, jednak oferta rynkowa jest na tyle szeroka, że z pewnością każdy znajdzie coś idealnie dopasowanego do własnych potrzeb i wymagań.

Każdemu barmanowi polecam korzystanie z różnych typów mieszadełek. Chodzi zarówno o ich długość, kształt, jak i materiał, z jakiego zostały wykonane. Takie uatrakcyjnianie tworzonych napojów znacząco wpływa na ich większą sprzedaż. Poza tym dzięki odpowiedniemu wymieszaniu poszczególnych składników alkoholowego koktajlu możemy znacząco podkreślić jego walory smakowe.