Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszych domach i mieszkaniach. W końcu to właśnie tutaj przygotowujemy posiłki niezbędne nam do życia. Wygląd kuchni powinien uwzględniać kilka aspektów, z funkcjonalnością na czele. Jeżeli mamy odpowiednio rozplanowany układ szafek i sprzętów oraz zadbaliśmy o wysoką jakość materiałów, to potem dopiero możemy zastanawiać się nad kwestią wizualną. A w dzisiejszych czasach mamy wręcz nieograniczone możliwości na atrakcyjne aranżacje kuchni.

Szklane panele zamiast płytek

panele szklane do kuchniWiększość osób, które kupują nowy dom lub mieszkanie, zaczynają planowanie wnętrz od kuchni. Szafki wykonywane są zazwyczaj na zamówienie pod wymiar, bo to pozwala na otrzymanie takiej zabudowy, która będzie w pełni odpowiadała naszym wymaganiom. Kiedy już mamy wybrane szafki i odpowiednio zaplanujemy ich rozmieszczenie, co jest bardzo ważne, możemy przystąpić do kwestii doboru płytek i dodatków. Większość osób między blatem a górnymi szafkami umieszcza w kuchniach płytki, które mają różne kolory, wielkości oraz wzory. Okazuje się, jednak, że istnieje ciekawe alternatywa dla płytek. Są to panele szklane do kuchni, na których znajduje się jakiś wzór lub nawet zdjęcie. Takie panele pozwalają stworzyć w kuchni niepowtarzalny klimat. Najczęściej wybierane są panele ze zdjęciami nawiązującymi do jedzenia i gotowania. Popularny jest motyw wody, a także owoców. W bardzo nowoczesnych kuchnia dominują proste wzory, które w połączeniu z minimalistycznymi szafkami dają naprawdę ciekawy efekt. Szklane panele na ścianę są odporne na zniszczenia. Szkło jest na tyle mocne, że nawet przy silnym uderzeniu nic się z nim nie dzieje. Co jest ogromnym plusem, panele szklane są w pełni odporne na działanie wody i są bardzo łatwe w czyszczeniu. Wystarczy je przetrzeć wodą z płynem i wypolerować na sucho czystą szmatką. Przewaga paneli nad płytkami jest taka, że nie musimy borykać się z fugami, które dosyć szybko się w kuchni brudzą i wymagają regularnego czyszczenia. Co prawda szklane panele są nieco większym kosztem, ale zakłada się je tylko w jednym miejscu w kuchni, więc wiele osób się na nie decyduje.

Aranżacje kuchni mogą przybierać naprawdę ciekawe formy. Poza szafkami, które coraz częściej wykonywane są na zamówienie w zakładach stolarskich, decydujemy się też na nietypowe wykończenia wnętrz. Przykładowo, zamiast płytek ceramicznych, które najczęściej pojawiały się na ścianie między blatami a górnymi szafkami, wybieramy szklane panele, na których znajdują się ciekawe wzory lub zdjęcia.