W XXI wieku nie musimy już rozkładać maszyn wykorzystywanych w różnych procesach produkcji, czy przetwórstwa, by móc skutecznie oczyścić je z osadu, zaschniętego lakieru, czy rozlanej farby. Przedsiębiorcy odkryli nieinwazyjną, a przy tym bardzo skuteczną metodę czyszczenia, jaką jest coraz popularniejsze i tańsze piaskowanie suchym lodem. Piaskowanie lodem może służyć nawet do czyszczenia maszyn używanych w przemyśle spożywczym i, co najważniejsze, jest ono bezpieczne dla środowiska, gdyż do mycia nie używa się żadnych detergentów oprócz kryształków lodu.

Wybieramy czyszczenie maszyn suchym lodem

nieinwazyjne piaskowanie suchym lodem - cenaMetod stosowanych do czyszczenia urządzeń wykorzystywanych w różnych gałęziach przemysłu jest wiele. Obecnie i to nie bez powodu największym zainteresowaniem cieszy się jednak mycie suchym lodem, które jest najskuteczniejszą metodą walki z osadem przemysłowym, czy zaschniętym lakierem. Samo proszkowanie polega na wytworzeniu przy użyciu specjalnej maszyny zaopatrzonej w dyszę strumienia stężonego powietrza, w którym znajdują się kryształki i granulki lodu o różnej wielkości. Jeśli chodzi o taką usługę, jak nieinwazyjne piaskowanie suchym lodem – cena po jej przekalkulowaniu jest bardzo przystępna. Piaskowanie to metoda efektywna, która może być stosowana dwa lub trzy razy do roku. Lód dostaje się nawet do niewidocznych gołym okiem elementów każdej maszyny przemysłowej. Metoda ta jest bezpieczna dla środowiska, gdyż do mycia nie używa się żadnych detergentów. Z tego też względu piaskowanie bardzo często wybierane jest do mycia maszyn, które używane są w przemyśle spożywczym. Nadto, mycie suchym lodem nie wymaga rozkręcania jakiegokolwiek urządzenia. Lód, w przeciwieństwie do tradycyjnego piaskowania nigdy nie porysuje elementów maszyn, które wykonane są ze stali podatnej na powstawanie zarysowań. Kryształki i granulki lodu nie pozostawiają po sobie żadnych smug, czy zacieków na czyszczonych częściach, dzięki czemu nie trzeba ich dodatkowo wycierać i polerować, by nie tworzył się osad. Lód ma dodatkowo właściwości konserwacyjne, dzięki czemu chroni elementy urządzeń przed rdzą, która może prowadzić do korozji.

Stosunkowo nowym, ale bardzo popularnym sposobem czyszczenia urządzeń wykorzystywanych na masową skalę w różnych gałęziach przemysłu jest piaskowanie suchym lodem, które czyści i chroni maszyny przed rdzą. To metoda bezpieczna dla środowiska. Wykonywane jest przy pomocy urządzeń wytwarzających lód, które wyposażone są w solidne koła, dzięki czemu dostęp do maszyn jest łatwiejszy. Lód wypuszczany jest przez  specjalnie skonstruowaną dyszę, a jego nadmiar gromadzony jest w samej maszynie. Piaskowanie jest bardzo efektywne i może być wykonane zaledwie dwa lub trzy razy do roku, co obniża koszty wykonywanej działalności.