Osoby, które na co dzień zmagają się z żylakami często stosują różnorodne leczenie farmakologiczne, kupują specjalistyczne skarpety uciskowe, które mają pomóc im w pozbyciu się problemów. Często jednak efekty nie są takie, jak tego oczekują. Czasem konieczne jest leczenie operacyjne, bowiem wspomniane wcześniej metody nie przynoszą pożądanych rezultatów.

Popularność leczenia żylaków przy pomocy pijawek

leczenie żylaków pijawkami - cena zabieguJeśli żylaki są sporych rozmiarów konieczne jest ich leczenie, bowiem zbagatelizowanie tego problemu może być niebezpieczne dla naszego zdrowia oraz życia. W ostatnim czasie coraz więcej z nas szuka naturalnych metod leczenia, które skutecznie zastąpią leczenie farmakologiczne oraz różnorodne zabiegi i operacje, będą bezpieczne i prostsze od sposobów oferowanych przez tradycyjną medycynę. W przypadku wielu schorzeń ciekawym rozwiązaniem są pijawki, które świetnie sprawdzają się także w leczeniu żylaków. Leczenie pijawkami znane już od najdawniejszych czasów. Ich wydzielina z gruczołów ślinowych posiada wspaniałe właściwości, kiedy dostaje się do organizmu człowieka jest pomocna w leczeniu wielu schorzeń. Działa bowiem przeciwzakrzepowo, wzmacnia reakcje obronne organizmu. Hirudoterapia jest wspaniałym sposobem leczenia różnorodnych chorób układu naczyniowego, świetnie sprawdza się w przypadku rozmaitych stanów zapalnych. Wbrew obiegowej opinii przystawianie pijawek do skóry nie jest bolesne, efekty jakie dzięki temu osiągamy są naprawdę oszałamiające. Nic zatem dziwnego, że tak bardzo popularne staje się leczenie żylaków pijawkami – cena zabiegu jest zależna od stanu naszych tętnic żylnych oraz wielkości naszego problemu. Efekty widoczne są już po kilku zabiegach z użyciem pijawek lekarskich. Nasze nogi stają się lżejsze, znika uczucie ich ciężaru oraz różnorodne obrzęki oraz ból. Żylaki zaczynają się wchłaniać, pozytywne wpływa to na krążenie krwi, bowiem pijawki poprawiają ukrwienie i dotleniają tkanki, a także wspomagają usuwanie toksyn. Dzięki ślinie pijawek komórki się odbudowują i znikają procesy zapalne.

Bezpośrednio przed zabiegiem z użyciem pijawek należy unikać stosowania silnych leków oraz różnorodnych mydeł zapachowych, balsamów, kremów i perfum. Po zabiegu może pojawić się lekkie krwawienie, które z reguły po jakimś czasie ustępuje. Należy jednak dbać o ranę i przestrzegać zasad higieny i stosować opatrunki. Jeśli pojawi się swędzenie i obrzęk pomocne okazują się zimne okłady, a także różnorodne maści, które łagodzą wspominane powyżej dolegliwości.