Obecnie coraz częściej korzystamy z pomocy rehabilitantów i fizjoterapeutów. Nic w tym dziwnego, gdyż tylko oni są w stanie przywrócić naszą kondycję fizyczną do stanu jakim cieszyła się ona przed wypadkiem, czy doznanym urazie. Na wszelkiego rodzaju urazy narażeni są bowiem nie tylko sportowcy, ale też wszyscy z nas, którzy uprawiamy amatorsko jakąś dziedzinę sportu, jak bieganie, czy jazdę na nartach bądź deskorolce. Urazy są mniej lub bardziej poważne, ale zawsze musimy postawić na rehabilitację, a nie skupiać się tylko na leczeniu bólu.

Gabinety rehabilitacyjne gwarancją wyleczenia kontuzji

gabinet rehabilitacyjny KrakówNie jest żadną tajemnicą ani żadnym nowym odkryciem, iż doznajemy przeróżnych urazów fizycznych. Zdarza się na skręcić kostkę, czy złamać obojczyk. Często doświadczamy jeszcze poważniejszych urazów, które dotyczą głównie naszego kręgosłupa. W takich sytuacjach zawsze musimy działać dwuetapowo. Najpierw leczymy ból i czekamy na zrośnięcie się złamania, a następnie musimy skorzystać z takich usług, jakie ma dla nas w swojej bogatej ofercie gabinet rehabilitacyjny Kraków, w którym korzystać będziemy z zabiegów potrzebnych przy leczeniu naszej kontuzji. Każda kontuzja jest inna i wymaga innych zabiegów. Niemniej, rehabilitanci zawsze dopasują wszystkie zabiegi do naszego urazu, by fizjoterapia była skuteczna. Jest to ważne głownie dla tych, którzy są zawodowcami i wymagają szybkiego powrotu do zdrowia i dobrej kondycji. Na wszystkich pacjentów czekają różnorodne zabiegi, jak krioterapia, które zwykle stosowana jest na samym początku, gdyż błyskawicznie łagodzi wszelkie dolegliwości bólowe. Gabinety oferują także masaże i jonoforezę, dzięki której skurczone i ściągnięte mięśnie powoli zaczynają się rozluźniać. Przy wszystkich zabiegach zawsze obecny jest rehabilitant, który zawsze pyta nas o samopoczucie, by zabiegi faktycznie przyniosły ulgę i pomogły wyleczyć kontuzję. Ostatnimi czasy popularne w leczeniu złamań są też kąpiele wirowe, które usprawniają złamaną kończynę. Coraz częściej gabinety oferują swoim pacjentom kinezyterapię polegającą na przyklejaniu specjalnych plastrów w miejscach naciągniętych mięśni i ścięgien.

Dziś wszyscy mamy świadomość, jak ważną rolę przy leczeniu kontuzji odgrywają właściwie dobrane zabiegi fizjoterapeutyczne. W miejscach takich, jak gabinet rehabilitacyjny Kraków zawsze znajdziemy specjalistów, którzy z pełnym profesjonalizmem i zaangażowaniem podejdą do każdej naszej kontuzji, czy doznanego urazu. Zawsze uzyskamy pomoc, której potrzebujemy, by wrócić do kondycji, którą cieszyliśmy się przed doznanym urazem, skręceniem stawu, czy złamaniem.