Prac w żłobku okazała się ucieleśnieniem moich najskrytszych marzeń. Skończyłam pedagogikę wczesnoszkolną. Zawsze kochałam dzieci. Lubiłam się nimi opiekować. Nic zatem dziwnego w tym, ze szybko się odnalazłam w pracy z maluchami. Bez wątpienia jest to niezwykle odpowiedzialne zajęcie, ale również bardzo satysfakcjonujące. W naszym żłobku dokładamy wszelkich starań, żeby każde dziecko czuło się komfortowo i bezpiecznie.

Mieszkańcy Wilanowa korzystają dobrych żłobków

żłobek na wilanowiePraca w żłobku jest dla mnie niezwykle inspirującym zajęciem. Od zawsze chciałam pracować z dziećmi. W końcu mogłam spełnić swoje marzenia. Po ukończeniu studiów podjęłam pracę w żłobku na warszawskim Wilanowie. Do placówek tego typu uczęszczają dzieci do trzeciego roku życia. Takie maluchy mają specjalne potrzeby. Dla wielu z nich rozłąka z rodzicem może okazać się niezwykle trudnym przeżyciem. Z tego też powodu należy im zapewnić przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa i stałości otoczenia. Warto podkreślić, że żłobek na Wilanowie cieszy się dużą popularnoscią. Rodzice maluchów mają do nas niemałe zaufanie. Przede wszystkim każdy z naszych podopiecznych jest na samym początku diagnozowany przez specjalistów pod kątem rozwoju i ewentualnych trudności. Dzięki takiemu właśnie rozwiązaniu w porę udaje się uchwycić ewentualne problemy. Maluchy w żłobku mogą liczyć na doskonałą opiekę. Dziecko można zostawić na dowolną ilość godzin w zależności od potrzeb. Z całą pewnością dzieci w pierwszych latach życia mają szczególne potrzeby. Nie można zapominać o prawidłowym żywieniu. Dieta malucha powinna być zróżnicowana. Dobrze, aby w przygotowanych pokarmach znajdowały się niezbędne witaminy oraz minerały. Muszę stwierdzić, że praca z dziećmi daje mi wiele powiedzieć coś do satysfakcji, choć też jednocześnie nie jest wcale taka prosta. Są dzieci, które jeszcze używają pieluch, trzeba je zatem przewijać. Jest to dosyć męczące fizycznie zajęcie, zważywszy na fakt, że w ciągu dnia trzeba przewinąć nawet kilkanaście maluchów. Nie można też zapominać o codziennej porcji zabawy. Jestem przekonana, że umiejętne stymulowanie rozwoju dziecka, w przyszłości da wymierne efekty.

Od ponad roku pracuję w żłobku. Uczęszczają do niego dzieci do trzeciego roku życia. Jest to szczególny okres rozwojowy. Maluchy potrzebują stałej opieki oraz niezmienności otoczenia. Wówczas czują się bezpieczniej. W naszej placówce staramy się im zapewnić najlepsze warunki. Rodzice są zadowoleni. W razie potrzeby korzystamy z konsultacji psychologa, który pomaga nam w dostosowaniu warunków do potrzeb najmłodszych.