Ogrzewanie elektryczne to najmniej uciążliwy sposób ogrzewania domu. Bezobsługowa instalacja jest bardzo wygodna. Cena nie jest przeszkodą. Dobrze dobrany sprzęt i taryfy prądu pozwolą nam na cieszenie się komfortowym ogrzewaniem elektrycznym bez obaw o nasz budżet. Ogrzewanie elektryczne to popularne rozwiązanie na zwiększenie ilości ciepła tam, gdzie dostawy z ciepłowni zawiodły. 

Zalety używania grzejników elektrycznych

polecane elektryczne grzejnikiOgrzewanie elektryczne można podzielić na kilka kategorii. Najpopularniejsze są grzejniki konwektorowe, zwane także konwekcyjnymi. Podłączone są do domowej instalacji elektrycznej poprzez gniazdko. Na rynku znajdziemy polecane elektryczne grzejniki do łazienek. Mogą mieć one kształt drabinkowy lub szczebelkowy. Doskonale sprawdzą się jako dodatkowe ogrzewanie łazienki oraz sprytny sposób na szybki wysuszenie ręczników. Coraz większą popularnością cieszą się piece akumulacyjne. Zamiast grzałek są wyposażone w bloki akumulacyjne, które nagrzewają się do bardzo wysokiej temperatury i oddają ciepło przez bardzo długi czas po zakończeniu ładowania. Dzięki ogrzewaniu akumulacyjnemu możemy wykorzystać tańszą nocną taryfę. Popularną formą ogrzewania elektrycznej jest ogrzewanie podłogowe. Oprócz tego w sklepach znajdziemy elektryczne płyty grzewcze, grzejniki olejowe oraz kotły przepływowe. Podstawową zaletą ogrzewania elektrycznego jest wygoda – grzejniki elektryczne wystarczy powiesić na ścianie i podłączyć do gniazdka. Oczywiście sieć elektryczna musi spełniać odpowiednie wymogi. W budynku powinna znajdować się instalacja trójfazowa, a gniazdo musi być uziemione. Bardzo dużym plusem grzejników z termostatem i zegarem jest możliwość programowania, dzięki czemu każdego dnia, o wyznaczonej porze urządzenie włączy się i wyłączy. Kolejną korzyścią, płynącą z używania grzejników elektrycznych jest fakt, że nie potrzebują one dużo miejsca. Niektóre z nich możemy powiesić nawet na ścianie. Nie musimy też wydzielać odpowiedniego miejsca na przechowywanie opału lub budowanie kotłowni. 

Nowoczesne grzejniki elektryczne posiadają elektroniczne sterowanie i regulację, dzięki czemu możliwe jest ustawienie programu dziennego i tygodniowego. Pozwala to na racjonalne ogrzewanie, a tym samym oszczędność – jeśli jesteśmy w pracy możemy zmniejszyć temperaturę, a przed powrotem ogrzać dom. Niektóre modele posiadają również radiowe sterowanie pilotem, aby wybieranie funkcji było łatwiejsze. Dodatkowym atutem jest możliwość wyboru ilości członów grzewczych – dla większej sprawności oraz wygody.

Kategorie: Dom / Ogród