Na strzelankach i większych eventach, coraz większą furorę robiły gogle ochronne. Mimo iż wielu kolegów stosowało je od bardzo dawna, obecnie coraz więcej graczy preferowało je od okularów, gdyż były one zdecydowanie bardziej wygodne, i zapewniały lepszą ochronę oczu. Fakt iż doskonale pasowały one do niemal każdego rodzaju umundurowania, niezależnie od odtwarzanej jednostki, dodawał im tylko popularności i obecnie niemal wszyscy gracze z którymi stale spotykaliśmy się na strzelankach używali właśnie gogli.

Nowoczesne gogle ochronne z certyfikatem wytrzymałości

polecane gogle ochronneOd okularów gogle różniły się przede wszystkim poziomem zapewnianej ochrony. Wszystkie modele gogli bardzo ciasno przylegały do twarzy, dlatego niemal niemożliwe było by dostał się pod nie jakikolwiek pył czy kurz, dlatego sprawdzały się świetnie zarówno podczas strzelanek, jak i w pracy, gdzie również zapewnianą ochroną znacznie przekraczały poziom nawet najlepszych okularów roboczych. Gogle były również wygodniejsze od okularów, gdyż zazwyczaj zakładane były na elastyczne paski, które uniemożliwiały goglom poruszanie się, nawet pod wpływem bardzo gwałtownych ruchów, czy uderzeń w szybę. Znaczna część modeli gogli zapewniała o wiele większe pole widzenia niż okulary, które często zasłaniały widoczność oprawkami, a kilka najbardziej wyspecjalizowanych modeli roboczych miało całkowicie przeźroczystą konstrukcję, choć przeznaczone one były głównie do użytku w zakładach pracy i warsztatach, gdzie często duże pole widzenia było wymagane do zachowania bezpieczeństwa. Stare modele gogli często miewały mankament w postaci szybkiego gromadzenia się pary na wewnętrznej części szyby. Nowe, polecane gogle ochronne zostały więc zaprojektowane z otworami wentylacyjnymi na oprawie, które jednocześnie umożliwiały przepływ powietrza i zapobiegały zaparowywaniu szyby, ale nie zmniejszały walorów ochronnych samych gogli. Niektóre modele gogli były również wyposażone w wymienne szyby, zarówno przeźroczyste jak i przyciemniane, aczkolwiek również i kontrastowe, przeznaczone głównie do użycia w pracy.

Profesjonalne, nowoczesne gogle, zwłaszcza modele z certyfikatem i atestem wytrzymałościowym potrafiły znieść nawet najgorsze traktowanie i uderzenia z największą siłą nie były w stanie ich w żaden sposób uszkodzić. Większość najbardziej renomowanych producentów oferowała również dożywotnie gwarancje na uszkodzenia powstałe ze względu na niewystarczającą wytrzymałość materiału gogli, choć modele atestowane bardzo rzadko miewały jakiekolwiek wady produkcyjne i spełniały swoje zadanie doskonale.