To było nasze pierwsze, studenckie jeszcze mieszkanie. Pamiętam, że wynajęliśmy je za bezcen. Wtedy naprawdę bardzo musieliśmy liczyć się z groszem, dlatego taka gratka jak to mieszkanie to było dla nas naprawdę coś. Co prawda mieszkanie nie było w zbyt dobrym stanie, poza tym praktycznie nie było w nim mebli, ale cena za wynajem była naprawdę niesamowicie atrakcyjna. Umówiliśmy się z właścicielem mieszkania, że trochę je sobie wyremontujemy we własnym zakresie, meble też mieliśmy sobie sami załatwić. A dzięki temu dostaliśmy mieszkanie w tak niskiej cenie.

Okazja na zakup porcelany

najlepsza porcelana na sztukiPamiętam, że sporo czasu poświęciliśmy na remont, ale dzięki temu już wkrótce w naszym wynajętym mieszkanku było naprawdę bardzo ładnie. Jeśli chodzi o meble, to kupowaliśmy je na różnych targach staroci, kilka razy zdarzyło nam się coś przywlec ze śmietnika. Ludzie czasem wyrzucają naprawdę bardzo dobre, wysokiej jakości meble, wystarczyło je trochę wyczyścić, zdezynfekować i można było używać. Mieliśmy już prawie wszystko, brakowało nam tylko naczyń. Je także pragnęliśmy kupić okazyjnie, nasza przyjaciółka powiedziała nam, że najlepsza porcelana na sztuki jest dostępna w pewnym niedalekim domu towarowym. Postanowiliśmy więc się tam wybrać i sprawdzić, czy rzeczywiście znajdziemy tam coś wartego uwagi. Okazało się, że przyjaciółka miała rację, w domu towarowym dostępny był bardzo szeroki wybór przepięknej porcelany w niezwykle korzystnych cenach. Oboje z moim narzeczonym zawsze lubiliśmy piękne rzeczy, kupiliśmy więc tam sobie sporo naczyń. Kupiliśmy kilka talerzy różnej wielkości, każdy pochodził chyba od innego kompletu, ale nie miało to dla nas większego znaczenia, były bowiem bardzo ładne. Kupiliśmy też talerze głębokie oraz kilka kubków i filiżanek. Za te wszystkie naprawdę bardzo ładne naczynia zapłaciliśmy jakieś śmieszne pieniądze. A były wśród nich naprawdę dużo warte sztuki ręcznie robionej porcelany. Po tych zakupach nasza domowa zastawa prezentowała się bardzo atrakcyjnie, byliśmy zadowoleni.

Warto jest otaczać się pięknymi przedmiotami, które zarazem są rzeczami wysokiej jakości. I wcale nie trzeba na nie wydawać jakichś milionów. Na przykład jeśli chodzi o wysokiej jakości, ręcznie robioną porcelanę, możemy ją kupić na sztuki i wtedy cena będzie niewiarygodnie niska. Jeśli nie zależy nam na tym, by mieć pełne komplety zastawy, w taki sposób możemy sobie skompletować całkiem interesującą zastawę obiadową, serwis kawowy i co tylko jeszcze nam się zamarzy za przysłowiowy bezcen.