Kilka lat temu założyłam własną firmę sprzątającą. Na początku była to niewielka firma zatrudniająca kilka osób, ale ostatnio moja działalność znacznie się rozrosła. Zatrudniłam ostatnio kilkanaście nowych osób, ponieważ uznałam, że warto wkroczyć na nowy rynek. Po przeanalizowaniu rynku doszłam do wniosku, że najlepiej będzie zacząć sprzątać duże biurowce i sklepy. Najpierw jednak musiałam przeszkolić w tym zakresie moich nowych pracowników. Musiałam znaleźć jakieś szkolenie dla firm sprzątających odbywające się w najbliższym czasie.

Wybrałam szkolenie dla firmy sprzątającej

Szkolenia dla firm sprzątającychZależało mi na tym, aby było to naprawdę fachowe i profesjonalne szkolenie, najlepiej zawierające dużo godzin praktycznych, podczas których moi pracownicy mogliby poznać tajniki szybkiego i dokładnego sprzątania. Wiedziałam, że w przypadku sprzątania budynków gospodarczych klienci potrafią być naprawdę wymagający i wymagają sprzątania na najwyższym poziomie. Poszukiwania odpowiedniego szkolenia rozpoczęłam od internetu. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: Szkolenia dla firm sprzątających, i zaczęłam przeglądać wyniki. Szybko udało mi się znaleźć kilka interesujących ofert szkoleń dla firm sprzątających w najbliższym czasie organizowanych w moim mieście. Po przejrzeniu ofert, ostatecznie zdecydowałam się wybrać szkolenie, które składało się z części teoretycznej i praktycznej. Na części praktycznej, prowadzonej przez ekspertów na temat sprzątania miały zostać przedstawione różne style i zasady sprzątania w budynkach biurowych i gospodarczych. Kursanci mieli dowiedzieć się, że np. nie należy sprzątać biurek na których znajdują się dokumenty. Część praktyczna szkolenia trwała 3 dni po 8 godzin i polegała na przyglądaniu się temu, w jaki sposób należy sprzątać powierzchnie biurowe, oraz na co należy zwracać szczególną uwagę, a także wykonywaniu drobnych prac. Zdecydowałam się wybrać to szkolenie dla mojej firmy sprzątającej, ponieważ było prowadzone przez ekspertów i było stosunkowo krótkie, ponieważ trwało tylko 5 dni.

Jak się już wkrótce okazało, to był bardzo dobry wybór. Byłam bardzo zadowolona z efektów tego szkolenia, ponieważ moi pracownicy w sposób szybki i praktyczni przyswoili sobie wiedzę na temat sprzątania. Dodatkową zaletą tego szkolenia było to, że było ono stosunkowo tanie, i za przeszkolenie dość sporej grupy pracowników nie musiałam zapłacić zbyt wygórowanej ceny. Bardzo mi się podobało, że szkolenie było intensywne, a pracownicy musieli być w tym czasie skupieni na pracy, a nie pogaduchach.