Osoby z niedoskonałościami cery potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Zwykle mają dwa wyjścia. Robić to samodzielnie poprzez testowanie kosmetyków albo wizytę u specjalisty. Zwykle decydują się na drugą opcję – sprawdź dlaczego. 

Wybór specjalisty – argumenty za

Wizyta u eksperta zwykle kosztuje. Jednak jest dużo lepsza niż samodzielne testowanie specyfików. Eksperymenty zwykle mogą się nie udać. Twarz może być w zdecydowanie gorszej kondycji niż sprzed testowania. Ważnym aspektem jest czas. Wybór odpowiednich preparatów do cery może trwać lata. Wybór jednego kosmetyku może zająć sporo czasu. Wybór gamy pielęgnacyjnej jeszcze dłużej. Dlatego ludzie decydują się na rekomendowany analizator skóry oraz wizytę u eksperta. Zwykle może być to: kosmetolog albo dermatolog. Są to dwaj najbardziej cenieni specjaliści od dermatoz. 

Jak przygotować się do konsultacji

W przypadku wizyty u dermatologa wymagane jest skierowanie. W tym przypadku musimy rejestrować się u lekarza pierwszego kontaktu i uzyskać skierowanie. Zwykle nie ma w tym przeszkód. W przypadku wizyty u kosmetologa nie ma przeszkód. Wizyta odbędzie się bez skierowania. 

Kogo lepiej wybrać? 

rekomendowany analizator skóryPoradę należy zacząć od pytania: Czy są dermatozy czy nie? Jeśli twarz nie posiada żadnych problemów skórnych rekomendowany analizator skóry u kosmetologa będzie opcją najlepszą. W przypadku pojawienia się niedoskonałości warto zdecydować się na wizytę dermatologa. 

Jak powinna przebiegać wizyta u dermatologa? 

Po rejestracji i oczekiwaniu na wizytę w końcu nadchodzi termin wizyty. Na wizytę warto pamiętać o zażywanych lekach oraz przebytych chorobach. Na początek dermatolog przeprowadza się wywiad z pacjentem. Dermatolog pyta o choroby oraz leki. Następnym krokiem jest przeprowadzenie badań kontrolnych. Zwykle do przeglądania problemów np. cery stosuje się lupy powiększające. Jednak rekomendowany analizator skóry jest dużo lepszym rozwiązaniem. Potrafi dostrzec braki w strukturze skóry np. poziom nawilżenia. W przypadku wizyty dermatologicznej lekarz może spisać leki oraz preparaty skórne. 

Jak powinna przebiegać wizyta u kosmetologa? 

U kosmetologa możesz dokonać wyboru odpowiednich kosmetyków. Wywiad u kosmetologa może dotyczyć wymiany chorób lub zażywanych leków. Jednak nie jest to aż tak istotne. Ponieważ zadaniem kosmetologa jest wybór preparatów kosmetycznych niż medycznych. Każdy wywiad powinien zawierać rekomendowany analizator skóry w opisie zabiegów. Na jego podstawie możesz z łatwością dobrać kosmetyki z odpowiednią ilością sub nawilżających.