Niestety awarie samochodów mają miejsce w najmniej oczekiwanych momentach. Z tego powodu planując wyjazd w trasę o długości kilkuset kilometrów, musimy liczyć się z niespodziewanymi sytuacjami. W takim przypadku awaria samochodu może przysporzyć nie tylko nerwów, ale jednocześnie powodować spore koszty. Dlatego warto korzystać w takich sytuacjach z profesjonalnej pomocy drogowej.

Wybieramy dobrą pomoc drogową

pomoc drogowa autostrada a2Nowoczesnych samochodów nie da się naprawić sprzętem posiadanym gdzieś w pojeździe. Z tego powodu awaria na autostradzie bywa bardzo problematyczna. Pomocna może być pomoc drogowa autostrada a2. Jeżeli samochód zaczyna odmawiać posłuszeństwa, konieczne jest zjechanie na pas awaryjny. Warto wykorzystać moment, kiedy pojazd się toczy i dojechać jak najbliżej bariery ochronnej. Powinniśmy zostawić bezpieczny odstęp od para ruchu. Natomiast samo szukanie pomocy u innych kierowców może okazać się niebezpieczne. Z tego względu należy włączyć światła awaryjne oraz założyć kamizelkę. Zgodnie z przepisami, trójkąt ostrzegawczy, powinien być wystawiony co najmniej 100 metrów za pojazdem, warto jednak ten dystans zwiększyć do 150 metrów. Należy wiedzieć, iż przebywanie na pasie awaryjnym jest związane ze znacznym ryzykiem. Wynika ono z faktu, iż w godzinach szczytu występuje znaczne natężenie ruchu i nie jest trudno o wypadek. Dlatego warto udać się za bariery oraz stamtąd wezwać pomoc drogową. Posiadając telefon komórkowy z dostępem do Internetu łatwo można znaleźć namiary do służb działających na danym odcinku autostrady. Dodatkowo z pozycji GPS można ustalić bardzo szybko lokalizację, co w dużym stopniu ułatwi dotarcie odpowiednich jednostek na miejsce zdarzenia. Na autostradzie oraz na drodze ekspresowej co kilka kilometrów są ustawione telefony alarmowe, który w razie potrzeby umożliwiają wezwanie pomocy, a ich lokalizacja od razu wyświetla się dyspozytorowi. Po zawiadomieniu odpowiednich służb należy czekać na ich przyjazd w bezpiecznym miejscy. Najlepiej aby było to za barierami ochronnymi. Od momentu wykonania telefonu do przyjazdu pomocy drogowej możemy czekać od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, dlatego warto znajdować się w jak najbezpieczniejszej dla nas lokalizacji.

Podsumowując, awarie pojazdów na autostradach bywają szczególnie niebezpieczne. Z tego powodu konieczne jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy drogowej, a po wykonaniu telefonu także zabezpieczenie pojazdu oraz siebie. Konieczne jest skorzystanie z trójkąta ostrzegawczego oraz właściwe oświetlenie pojazdu.