Wymagania wobec pracowników są w dzisiejszych czasach nieporównywalnie większe, niż jeszcze kilkanaście lat temu. Globalizacja i łatwość w przemieszczaniu się sprawiły, że polskie firmy prowadzą coraz więcej interesów z wielkimi przedsiębiorstwami międzynarodowymi, a od pracowników wymaga się zdolności do komunikacji z zagranicznymi kontrahentami. Specjalistyczna wiedza z zakresu informatyki, matematyki, finansów czy innej dziedziny, w której się pracuje nie wystarcza. Konieczna jest znajomość języków obcych.

Oferta szybkich kursów językowych w Warszawie

intensywne kursy języka angielskiego warszawaZdecydowanie największa potrzeba płynnej znajomości języka obcego jest w warszawskich spółkach. Wiąże się to ze zlokalizowaniem w stolicy naszego kraju większości central firm o zasięgu międzynarodowym. Oczywiście od kandydatów do pracy oraz pracowników wymaga się płynnej znajomości języka angielskiego, który uznawany jest za uniwersalny język komunikacji międzynarodowej. Z tego względu, biorąc pod uwagę potencjał rynkowy jaki posiadają intensywne kursy języka angielskiego Warszawa jest miastem o zdecydowanie najszerszej ofercie takich zajęć. Korzystają z nich nie tylko kandydaci do pracy świadomi tego, że im lepsza znajomość języka angielskiego tym większa szansa na znalezienie zatrudnienia w wymarzonej firmie. Oferta jest też kierowana do już obecnych pracowników, którzy coraz częściej są wręczy wysyłani na takie kursy, ponieważ pracodawcy wysoko oceniają ich specjalistyczną wiedzę i nie chcą się ich pozbywać, ale jednocześnie widzą potrzebę wsparcia pracownika w poprawie jego umiejętności w komunikacji z zagranicznymi partnerami biznesowymi, w szczególności w przypadku awansu takiej osoby. Zintensyfikowane kursy mają różne cele nadrzędne: od poprawy umiejętności płynnego mówienia po angielski, po koncentrację na poprawnej pisowni w pismach i mailach służbowych. Oczywiście istnieją też kursy zaczynające od podstaw, które w krótkim czasie starają się przekazać kursantom podstawy języka angielskiego. Takie rozwiązanie wymaga jednak dużej pracy własnej uczestników zajęć i wykonywania wielu zadań domowych.

Młodzi pracownicy od dawna są świadomi, że znajomość języków obcych jest warunkiem koniecznym do kariery w dużych korporacjach, a ponieważ podstawowym językiem stał się język angielski, to już w szkole przykładają się do niego i szybko osiągają wysoki poziom. Intensywne kursy językowe nie znikną jednak z rynku, ponieważ zawsze są elementy, które można poprawić, a ponieważ wszyscy jesteśmy gonieni przez terminy, kursy muszą być intensywne, szybkie i efektywne.