Firmy lokalne, jak i te, które działają na większym obszarze chętnie korzystają z reklamy wielkoformatowej zewnętrznej, aby przyciągnąć daną społeczność do swojego przedsiębiorstwa. Faktycznie, skuteczność jest dość duża, a analizując ruch na ulicach miast możesz określić, ile osób zobaczy Twoją reklamę w ciągu danego dnia. Opłaca się to szczególnie w pobliżu miejsc turystycznych. Przygotowaniem takiej reklamy zajmują się profesjonalne agencje. To u nich najłatwiej będzie Ci załatwić taką reklamę.

Drukarnia i agencja reklamy wielkoformatowej

drukarnia wielkoformatowaTaka agencja działa jednocześnie jak drukarnia. W tych firmach załatwisz wszytko, co jest związane z reklamą wielkoformatową. Na samym początku ta drukarnia wielkoformatowa przygotuje dla Ciebie odpowiedni projekt. Nawet jeżeli masz zarys graficzny, często trzeba powiększyć jego format, aby wydruk był jak najwyższej jakości. Powinna to być grafika wektorowa, zapisana w formacie PDF. Następnie drukarnia pokaże Ci, jakie materiały masz do wyboru. Najlepsza jest folia do billboardów. Jeżeli interesuje Cię tablica, wybierz PCV dwukomorową, ponieważ nie ma szans na to, by została złamana przez wiatr. Łatwo ją okleić. Drukarnia zajmie się wydrukiem na specjalnych ploterach. Każda reklama jest dzielona na części, a następnie łączona ze sobą w taki sposób, że nie widać tego podziału. Również w kwestii drukarni leży ewentualne laminowanie wydruku oraz zrobienie metalowych kółek na jego bokach. Kółka służą do tego, by nie było problemu z przyczepieniem billboardu lub tablicy to stojaka na reklamę. Każda drukarnia jest przygotowana do tego, że ich reklama będzie stać na zewnątrz, dlatego korzystają ze specjalnego tuszu, wymieszanego z atramentem naturalnym. Dzięki temu jest on bardzo trwały i nie blaknie pod wpływem słońca. Często zamiast laminatu używa się lakieru winylowego, by całkowicie wykluczyć szkodliwą działalność światła słonecznego. To dobra metoda również dlatego, że tworzy ciekawy błysk i sprawia, że dany billboard lub tablica prezentuje się lepiej.

Warto jest korzystać z usług takich specjalistów. Myślę, że trudno jest zaplanować kwestie reklamy wielkoformatowej osobie, która nie ma z tym styczności. Poza tym drukarnie mogą oferować inne, równie cenne usługi. Jest to na przykład montaż reklamy lub znalezienie najlepszego miejsca, w którym będzie mogła się prezentować. Niektóre agencje reklamowe dysponują własnymi tablicami w przestrzeni miejskiej i udostępniają je osobom, które są zainteresowane pokazaniem własnej reklamy.