Depilacja laserowa to obecnie najnowocześniejsza i zarazem najlepsza z możliwych metod usuwania zbędnego owłosienia. Jest to trwała, bezpieczna i praktycznie bezbolesna metoda. Nie powoduje uszkodzeń skóry i jest uważana za bezinwazyjną metodę depilacji. Wśród wielu urządzeń jest laser Lightsheer, dający gwarancję skutecznej i efektownej depilacji. Poddanie się zabiegowi z użyciem laseroterapii oszczędza bólu, nieprzyjemnych i czasochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych i ostatecznie rozwiązuje problem zbędnego owłosienia.

Techniki depilacji laserowej

laser lightsheer etSystem laser Lightsheer et emituje światło diodowe o długości fal około 800 nm, co daje możliwość wykonania szybkiego i bezpiecznego zabiegu także u osób z ciemną i opaloną skórą. Ten rodzaj lasera jest jednym z najnowocześniejszych urządzeń i posiada liczne certyfikaty bezpieczeństwa i jakości respektowane na całym świecie. Za zastosowaniem depilacji laserowej Lightsheer przemawia najwyższa skuteczność, bezpieczeństwo, komfort a także krótki czas zabiegu. Zabiegi laserowej depilacji można zastosować na wszystkie części ciała, a przede wszystkim na wrażliwe i trudno dostępne miejsca. To dobra metoda dla osób źle znoszących mechaniczne usuwanie włosów za pomocą depilatorów i wosków. Laser Lightsheer dobrze radzi sobie również z usuwaniem włosów u osób z zaburzeniami hormonalnymi i endokrynologicznymi. Należy jednak w odpowiedni sposób przygotować się do tego typu depilacji, aby zapobiec ewentualnym powikłaniom. Dla osób, które są bardzo wrażliwe, często stosowane jest dodatkowe znieczulenie miejscowe. Niestety nie wszystkie włosy rosną równocześnie, część z nich znajduje się w różnej fazie wzrostu, dlatego zabieg należy powtórzyć w odstępie od 3 do 8 tygodni.Po pierwszym zabiegu zostaje usunięte około 20 do 30% włosów, natomiast seria zabiegów gwarantuje usunięcie praktycznie całego niepotrzebnego owłosienia.Włosy, które nie zostały usunięte z reguły są delikatniejsze i praktycznie niewidoczne. Fazy wzrostu włosów powoduję, że część włosów pozostaje w fazie uśpienia, dlatego dobrze jest po kilku latach powtórzyć zabieg i usunąć pozostałe włosy, które podczas pierwszej serii nie uległy zniszczeniu.

Stosowanie wcześniejszych mechanicznych metod usuwania włosów może być również przyczyną nieusunięcia wszystkich włosów. Najczęściej depilacji poddawane są pachy , strefa bikini, a także twarz. Koszty zabiegu uzależnione są od powierzchni podanej depilacji, a także ilości serii. Coraz częściej można w wielu gabinetach zakupić specjalne pakiety w promocyjnych i atrakcyjnych cenach. Z zabiegów depilacji laserowej coraz częściej korzystają panowie, którzy depilują torsy i plecy według najnowszych trendów modowych. To coraz częściej stosowana metoda usuwania zbędnego owłosienia w wielu gabinetach kosmetycznych.