Istnieje wiele odmian kawy na ziemi, wszystko zależy od tego co lubimy i co nam smakuje. w specjalnych sklepach z kawami czy w hurtowniach internetowych albo stacjonarnych, znajdziemy mnóstwo kaw. Do wyboru do koloru, robusta arbica, kopi luwac, albo co kto lubi – kawę rozpuszczalną. Najlepsza jest kawa ziarnista, bo nie traci ona tak szybko swojego aromatu jak kawa mielona. 

Pyszna kawa na co dzień

kawa - hurtowniaRodzajów kawy jest sporo, dlatego trzeba się na niej znać aby wybrać najlepszą. Mówi się, że faktycznie copi luwak to najdroższa kawa na ziemi, jest pyszna i mocno „czekoladowa” a kawa tego typu która jest mocno palona, jest naprawdę smaczna. Kawa aeabica ziarnista, mocno palona jest bardzo smaczna, pod warunkiem, ze wiemy jak ją parzyć istotne jest aby nie zrobić jej za mocnej ani za słabej. kawa arabica, to smaczna kawa z gorzkimi nutami, nie posiada absolutnie krasnego posmaku. jest pyszna. Robusta znowu nieważne czy ziarnista czy też nie. jest bardzo kwaśna kawą, ma kwaskowate nuty, które nie musza wszystkim po prostu odpowiadać. Dlatego bardzo często znajdziemy pakowaną kawę ziarnistą, w której jest 50 procent arabica a 50 procent robusta, smakosz kawy zaraz to rozpozna i nie będzie mu pasował ani smak ani zapach, bo niestety ta kawa jest kwaśna. Prowadziłam mały sklep internetowy, w asortymencie, którego przeważała kawa – hurtownia, z którą miałam zawartą umowę posiadała naprawdę wiele rodzai kaw. Wystarczy jedynie znać się odrobinę na rodzajach kawy albo wspomóc się personelem w hurtowni. Jest to bardzo istotne, ponieważ kupując hurtowo w dobrej i profesjonalnej hurtowni dostaniemy jeszcze zniżkę czy typowo cenę hurtową, zaś jeżeli chodzi o kupno pojedynczej kawy, to może i czasami nawet lepiej poczekać na przecenę w marketach. odpowiednia kawa  wymaga tez odpowiedniej selekcji, oprócz tych trzech rodzajów kawy mamy również moc palenia. Kawa może być zielona, słabo palona albo mocno palona, wszystko zależy od naszych preferencji. 

Smakoszy kawy jest mnóstwo. Niektórzy kawę kochają inni nienawidzą. Zrodziło sie sporo mitów odnośnie kawy, że przykładowo bardzo dźwiga ciśnienie tętnicze krwi, albo ze zatrzymuje wodę w organizmie, prawda jest taka, że kawa działa bardzo pozytywnie na organizm, zmniejsza ryzyko udaru zawału serca. nawet sportowcy przed treningiem, łykają ogromne ilości kofeiny, aby czuć „kopa” przed treningiem. Ludzie piją kawę na wiele sposobów, z mlekiem, czarną ze śmietanką, z cynamonem, gałka muszkatołową, oczywiście zależy kto co lubi. 

Kategorie: Dieta