Osoby, które planują zakup roweru stacjonarnego, mogą łatwo pogubić się w dostępnych na rynku ofertach. W sklepach dostępne są bowiem urządzenia warte kilkaset złotych, jak i takie, których wartość liczy się w tysiącach. Wybrać należy taki, który odpowiadać będzie konkretnym potrzebom. Może się bowiem okazać, że w niektórych przypadkach mobilność i łatwe składanie urządzenia będzie bardziej pożądaną cechą niż wiele programów i czuły system monitorujący. Dlatego też, w zależności od tego, jakie są warunki mieszkaniowe przyszłego użytkownika i przewidywane formy treningów, należy wybrać rower dopasowany do sytuacji.

Typy rowerów do użytku domowego

rower stacjonarny do domuObecnie producenci oferują urządzenia przystosowane zarówno do zastosowań profesjonalnych, jak i amatorskich. Dlatego łatwo znaleźć rower stacjonarny do domu, który bardzo dobrze spisze się w każdym wnętrzu. Dla osób, które posiadają niewielkie mieszkania, a ich budżet jest ograniczony, łatwo znaleźć urządzenia, które bardzo szybko rozkładają się i składają tak, że przechowywać je można nawet w szafie. Mają niewielki koła zamachowe i prosty system pomiaru tętna i tempa jazdy, nie są też odpowiednie do długich i intensywnych treningów, a raczej do używania ich w ramach dostarczenia organizmowi odpowiedniej ilości ruchu. Dla tych, którzy dysponują nieco większą przestrzenią, doskonale sprawdzą się cięższe, nieskładane maszyny. Są one zazwyczaj droższe, ale posiadają też o wiele większe możliwości regulacji, a także dokładniejsze systemy pomiarowe. Nie trzeba się też martwić, że nie poradzą sobie z bardziej wymagającymi, półprofesjonalnymi treningami. W ofertach wielu firm znaleźć też można bardzo drogie urządzenia przeznaczone dla profesjonalnych sportowców, którzy urozmaicają na domowym rowerze swoje klasyczne treningi. Od kilku lat coraz bardziej popularne są też rowery powietrzne, z kołem przypominającym wentylator. Są one przeznaczone dla osób, które chcą też trenować górne partie mięśni, gdyż łączą w sobie zarówno rower, jak i znane z orbitreków dźwignie.

Rowery stacjonarne do ćwiczeń w domu są maszynami bardzo często kupowanymi przez osoby chcące poprawić swoją kondycję i zapewnić sobie odpowiednią dawkę ruchu. Na rynku oferowanych jest bardzo wiele rodzajów tych urządzeń. Wśród nich są tanie maszyny, które łatwo złożyć, idealnie nadają się więc do małych mieszkań. Są też droższe i ciężkie rowery do zadań półprofesjonalnych, a także urządzenia dla zawodowców. Coraz popularniejsze są też rowery powietrzne, które oferują też możliwość ćwiczenia mięśni górnych partii ciała.