Przez wiele ostatnich lat odnosiłem wrażenie, że rodzice dzisiejszych kilkulatków przeznaczają zdecydowanie zbyt dużo pieniędzy na zupełnie niepotrzebne gadżety, przez co sami sobie generują zbędne koszty. Oryginalne buciki, czy koszulki z których dzieci wyrosną po dwóch miesiącach albo drogie zabawki wydawały mi się zdecydowanym przerostem formy nad treścią. Jak to często bywa zdanie zmieniłem dopiero wtedy, gdy sam zostałem rodzicem i dowiedziałem się więcej o zaletach rozwiązań, których wcześniej nie rozumiałem.

Atrakcyjne autka na akumulator

wystrzałowe samochody na akumulator dla dzieciJednym z najbardziej niezrozumiałych dla mnie wydatków rodziców były zdalne samochodziki, w których widywałem dzieci jeżdżące po naszym osiedlu. Długo myślałem, że jest to tylko forma pochwalenia się przed sąsiadami i kwestia mody, jednak kiedy mój synek osiągnął 3 latka uznałem, że wystrzałowe samochody na akumulator dla dzieci są naprawdę fajną zabawką, z której korzysta nie tylko dziecko, ale też rodzic. Przede wszystkim dowiedziałem się, że takie samochodziki mogą być sterowane zarówno przez rodzica za pomocą pilota, jak i przez same dziecko przy zachowaniu przez rodzica kontroli polegającej na wyłączeniu pojazdu. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat przyzwyczajają się do bardziej lub mniej świadomego prowadzenia samochodu i mogą być uczone podstawowych zasad ruchu drogowego, w czym pomocne są coraz popularniejsze w Polsce miasteczka do nauki jazdy rowerem, które powstają w wielu miejscowościach. Samochody na akumulatory mają więc niewątpliwe zalety dydaktyczne, z których wcześniej nie zdawałem sobie sprawy. Nie ukrywam, że zaletą jest też możliwość zakupu swojego wymarzonego samochodu o marce i modelu, na który w oryginalne formie z pewnością nie będzie stać większości rodziców. Autka mają zazwyczaj co najmniej trzy biegi decydujące o prędkości, dzięki czemu dzieci mogą uczyć się manewrowania kierownicą, przyspieszania i oczywiście hamowania, ponieważ zdalne zatrzymanie auta przez rodzica stanowi tylko rozwiązanie awaryjne na wypadek zagrożenia.

Samochody na akumulator zapewniają ogromną frajdę zarówno dzieciom, jak i rodzicom spełniając przy tym niebagatelną rolą dydaktyczną w zakresie wyrabiania nawyków przydatnych podczas kierowania samochodem oraz podstawowych zasad zachowywania się na drodze. Dzięki możliwości kontroli rodzice mają pewność, ze dziecko jest bezpieczne, a ponieważ bateria wytrzymuje w większości modeli na co najmniej godzinę ciągłej jazdy, to powinna ona wystarczyć na cały spacer, podczas którego rodzice nie muszą nieść dziecka, ani pchać wózka, w którym się ono znajduje.