Gospodarstwa rolne wykorzystują maszyny oraz materiały, które z każdym rokiem stają się coraz bardziej nowoczesne. Wykorzystywane technologie pozwalają na to, żeby były one wytrzymalsze oraz ekologiczne, na czym zależy wielu rolnikom. Chcą oni używać produktów, które nie wpłyną negatywnie na jakość ich produkcji oraz środowisko. Z rolniczą folią stretch mogą oni wykonywać wiele czynności, korzystając z wysokiej jakości wytrzymałego i ekologicznego materiału.

Zalety stosowania rolniczej folii stretch

rolnicza folia stretchProdukcja sianokiszonek nie byłaby możliwa na tak dużą skalę, gdyby nie obecność wysokiej jakości folii rolniczej. Jest ona produkowana z tworzywa, które szczelnie owija zapakowany produkt, nie dopuszczając do środka tlenu. Produkt ten znajduje swoje zastosowanie w gospodarstwach rolnych, do wykonywania paszy objętościowej dla zwierząt hodowlanych na czas zimy, kiedy nie mają one dostępu do zbilansowanego pożywienia o odpowiednich składnikach odżywczych. Dobrej jakości pasza powinna leżeć owinięta folią przez okres kilku miesięcy, dlatego tworzywo, z którego będzie ona wykonana musi charakteryzować się wysokim poziomem wytrzymałości oraz odporności na uszkodzenia mechaniczne i warunki pogodowe. W ten sposób łodygi roślin jej nie przebiją, a mocny wiatr nie uszkodzi zawartości. Rolnicza folia stretch wykonana jest z tworzywa pozyskiwanego z odzysku surowców wtórnych i z tego powodu używanie jej nie grozi środowisku naturalnemu. Dodatkowymi atutami tego typu folii są elastyczność oraz kleistość, które pozwalają na wykonywanie dużych beli owiniętego produktu. Rolki mają różne długości oraz szerokości, dzięki czemu można wybrać dla siebie taką, która będzie najbardziej opłacalna na ilość paszy, którą chcemy owinąć. Występują one też w różnych kolorach, co pozwala na dostosowanie go do pory roku, w czasie której wykonana została pasza. W zależności od intensywności słońca, inny kolor sprawdzi się lepiej, dlatego warto jest kierować się opinią doradców i konsultantów pracujących w miejscach produkcji folii rolniczych.

Właściwości rolniczej folii stretch sprawiają, że produkt ten nadaje się doskonale zarówno do owijania roślin na sianokiszonkę, jak i do sprasowanych odpadów. Wykonane w ten sposób bele mogą leżeć na dworze przez okres kilku miesięcy, w czasie którego nie grozi im zniszczenie. Poprawnie owinięta sianokiszonka nie zepsuje się. Wewnątrz powstaną niezbędne procesy, które nadadzą paszy składników odżywczych niezbędnych zwierzętom w czasie, kiedy nie mają one dostępu do świeżych roślin.