Praca w logistyce niesie za sobą pewne obowiązki, dlatego trzeba być na bieżąco ze zmianami, które wynikają z przepisów prawa. Jedną z podstawowych czynności, które każdy kierowca pracujący w logistyce na terenie Niemiec, a przynajmniej ktoś, w jego zastępstwie powinien zrobić, jest rozliczenie rozliczanie płacy minimalnej, zapewnionej przez ustawę MiLog. Jest to swego rodzaju zapewnienie dla kierowcy, że za swoją pracę otrzyma minimum płacę minimalną, co w sytuacji, gdy ruch w logistyce jest zdecydowanie mniejszy, jest podstawą zarobków.

MiLog, jako podstawa do płacy minimalnej

rozliczanie milogRozliczanie pracy kierowców nie jest wcale trudnym zadaniem, trzeba posiadać odpowiednią wiedzę i oczywiście doświadczenie. Każdy kierowca, który pracuje w logistyce na terenie Niemiec, ma właściwie obowiązek dokonania rejestracji MiLog, nawet, jeśli kierowca jest na samozatrudnieniu. Z założenia, rozliczanie MiLog miało dotyczyć wszystkich rodzajów przewozu, bez względu na to, w jakiej branży przewóz miał być realizowany. Został on jednak zawieszony do tranzytu, który przecież jest zdecydowanie największą branżą w logistyce. MiLog, który miałby zapewniać najniższą płacę minimalną, byłby stratną ustawą dla kierowców tranzytu. Warto zatem odpowiednio się zapoznać z warunkami, jakie zapewnia nam ustawa niemiecka o MiLog. Polski kierowca powinien posiadać odpowiednie dokumenty, jeśli przebywa na terenie Niemiec, a zaliczyć do nich można dokument tożsamości i prawo jazdy. Potrzebna też będzie dokumentacja pojazdu, czyli ubezpieczenie i dowód rejestracyjny. Ważne jest także, aby umiejętnie potrafić posługiwać się w języku niemieckim, ponieważ w razie kontroli, będzie to element pomocny. W przypadku takiej kontroli, nie musimy wcale wyjaśniać, na jakiej zasadzie jesteśmy zatrudnieni. Jeśli zatem potrzebujemy wsparcia w zakresie ustawy o MiLog, warto poprosić o pomoc doświadczonych osób, które zajmują się tym na co dzień. Postawą jest oczywiście rejestracja w serwisie, która potem poprowadzi nas dalej. Mając zarejestrowane konto na MiLog, bez większych problemów będziemy mogli domagać się pracy minimalnej od niemieckiego pracodawcy.

Podróżowanie samochodem jest przyjemne. Inaczej sytuacja wygląda, kiedy za kierownicą spędzamy sporo czasu, ponieważ jest to nasz codzienny chleb. Aby nie obawiać się o swoje zarobki, warto zapoznać się ustawami, które mogą nas chronić na terenie obcych państw. W przypadku Niemiec, ustawa o MiLog jest właśnie takim narzędziem, zdecydowanie pozytywnym dla kierowców, którzy pracują w logistyce.