Inwestycja w remont mieszkania czy innego lokalu wymaga podjęcia szeregu decyzji. Zaczyna się od fazy projektowej gdzie często w bólach rodzi się wizja wnętrza. Przechodząc do fazy realizacji należy wybrać materiały, które pozwolą na uzyskanie zamierzonego efektu. Etap końcowy to wybranie ekipy remontowej lub budowlanej. Najważniejszym zawsze jak się okazuje kryterium wyboru jest cena. Szukamy towarów i usług o jak najwyższej jakości w przystępnej cenie. Sufit napinany jest produktem, którego walory trzeba bardzo dobrze poznać aby mieć świadomość za co się płaci. Jest to usługa stosunkowo nowa i nie każdy wie, że montaż sufitu napinanego to oszczędności w dłuższym czasie. Poniżej zostaną opisane czynniki, które są brane przy wycenie sufitu napinanego.

Co wpływa na cenę sufitu napinanego?

sufit napinany ile kosztujeZgodnie z zasadą, że jakość i cena powinny iść w parze producenci i sprzedawcy sufitów napinanych dają nam możliwość wyboru ze swojej palety produktów i usług. Więc sufit napinany ile kosztuje dowiemy się wybierając odpowiednią wersję. Można wybrać najtańszy sufit napinany z poliuretanu, który występuje w kolorze białym i ma matową fakturę. Droższe będą powłoki sufitów napinanych wykonane z tkanin poliestrowych, których właściwości fizyko – chemiczne są lepsze niż poliuretanów i łatwiej się je rozpina na suficie. Wchodząc na wyższe piętro cenowe napotkamy powłoki wykonane na zasadzie tzw. ” lustrzanego odbicia „. Występują one w bardzo wielu kolorach przy czym barwa nie wpływa na cenę. Droższą grupę stanowią sufity napinane z nadrukiem. Producent może na nich umieścić dowolny wzór wg. naszych potrzeb. Może to być też nasze ulubione zdjęcie lub np. logo firmy jeśli sufit zamontujemy w biurze. Wchodzimy teraz na tzw. górną półkę, gdzie znajdziemy sufity napinane z użyciem światłowodów, lampek LED oraz wielu powłok. Najdroższe z tej grupy będą sufity napinane wykonane w technice 3D. Na koszt składa się ilość specjalistycznych punktów świetlnych. Sufit napinany jest montowany na specjalnych szynach i materiał, z którego są wykonane ma również wpływ na cenę. Ogromną rolę przy wycenie mają też aspekty pozamateriałowe. Im większa jest liczba kątów i załamań na montowanym suficie napinanym tym będzie on droższy. Zapłacimy więcej za sufit napinany jeśli jego montaż będzie się odbywał na wysokości większej niż 3 m. Wszystkie te informacje zbierze od nas osoba, która w imieniu firmy przyjdzie i dokona obmiaru sufitu oraz oględzin. Przedział cenowy na sufity napinane zamyka się w granicach od 60 zł do 300 zł za metr kwadratowy w zależności od wariantu. Koszty montażu należy przyjąć w przedziale 25 – 35 zł za metr kwadratowy.

Niektóre firmy podają na swoich stronach internetowych gotowy cennik za powłoki. Częściej jednak spotkamy kalkulator usług lub formularz kontaktowy. Nic jednak nie zastąpi wizyty przedstawiciela firmy w lokalu. Przedstawi on proponowane rozwiązania, dokona obmiaru i na tej podstawie dokona ostatecznej wyceny. Można podczas wizyty przedstawiciela zawalczyć o rabat na usługę jeżeli powierzchnia sufitu przekracza 20 m kwadratowych. Przy mniejszych powierzchniach zapewne też będzie to możliwe. Najważniejsze to poprosić o wycenę kilka firm i po otrzymaniu ofert dokonać najkorzystniejszego wyboru.