Wszelkiego rodzaju pieczęcie kojarzą się nam przede wszystkim z urzędami. Pracownicy biurowi posiadają mnóstwo podobnych przedmiotów. Jednak jest także sporo innych miejsc, w których możemy spotkać pieczątki. Dziś stanowią one ciekawy gadżet, który można kupić między innymi w sklepach papierniczych, sklepach z pamiątkami lub sklepach z akcesoriami dziecięcymi. Dzisiejszy swój wpis chciałabym poświęcić tematowi nieustannie rosnącego zainteresowania pieczątkami. Zorientowałam się nieco w tym temacie, odwiedzając różne sklepy w Bydgoszczy.

Dlaczego warto kupować pieczątki?

pieczątki z BydgoszczyJak już wspomniałam we wstępie, pieczątki można kupić w bardzo różnych miejscach. Czym jest to spowodowane? Przede wszystkim faktem, że pieczątek poszukują bardo różne osoby. Osobiście posiadam różne pieczątki z Bydgoszczy. Najczęściej takie artykuły kupują oczywiście duże firmy i urzędy dla swoich pracowników, jednak zdarza się, że sięgają po nie między innymi miłośnicy podróży lub rodzice, którzy chcą sprawić swoim pociechom mały prezent. W Bydgoszczy urzędowe pieczątki znajdziemy we wszystkich sklepach papierniczych. Oczywiście nie kupimy ich od ręki. W sklepie możemy jedynie wybrać wzór pieczęci oraz zamówić konkretny napis. Na realizację takiego zamówienie trzeba czekać w zależności od sklepu od trzech dni do nawet dwóch tygodni. Ceny wykonania pieczątek kształtują się bardzo różnie. Wszystko zależy przede wszystkim od tego, jak wzór wybierzemy oraz ile treści ma znaleźć się na pieczątce. Najtańsze są pieczątki z danymi personalnymi. Ich ceny kształtują się przeważnie w przedziale od 15 do nawet 50 zł. W Bydgoszczy bez problemu znajdziemy także sklepy, w których można nabyć pieczątki dla dzieci. W tym przypadku produkt otrzymamy od ręki. Tego typu pieczątki muszą przede wszystkim był ładne, kolorowe i bezpieczne. Przeważnie pieczątki dla najmłodszych kupujemy w zestawach podzielonych tematycznie. Największym zainteresowaniem klientów cieszą się pieczątki z literami alfabetu oraz z wizerunkami zwierząt. Tego typu gadżety znajdziemy w sklepach z artykułami dziecięcymi oraz sklepach papierniczych. Z kolei małe sklepy z pamiątkami oraz produktami regionalnymi są często zaopatrzone w pieczątki dla turystów, które posiadają np. logo miasta lub ciekawego zabytku. 

W Bydgoszczy jest wiele sklepów, które posiadają w swoim asortymencie pieczątki. To gdzie powinniśmy się udać, zależy przede wszystkim od tego, jakiej pieczęci poszukujemy. Sklepy papiernicze i punkty ksero często posiadają pieczęcie urzędowe, zaś sklepy z zabawkami pieczątki dla dzieci. Ciekawe są także pieczątki dla turystów, które można często nabyć w kioskach ruchy oraz sklepikach z pamiątkami.