Chociaż konkretne produkty tworzyliśmy na pewno przede wszystkim po to, żeby spełniały one jakieś precyzyjne zadanie, to dzisiaj staramy się je tak modyfikować, żeby bez zmiany funkcjonalności mogły także dobrze wyglądać. Wystarczy obejrzeć nowoczesną rynnę, żeby bardzo łatwo zrozumieć, że osiągnięcie takiego efektu wcale nie jest trudne. Pokrywanie powierzchni tego produktu farbami lub innymi barwnikami tego typu, to jedno z podstawowych rozwiązań, które rzeczywiście poprawia wygląd, ale ma wpływ także na inne znaczące aspekty. Należy bowiem wiedzieć, że stosujemy przede wszystkim barwnik odporny na powstawanie odprysków czy zarysowań.

Co zobaczymy przy rynnie?

rynny nicollRynny mogą w sposób należyty spełniać swoje zadanie przede wszystkim, wtedy gdy zostaną połączone w spójny system, bo to gwarantuje brak ewentualnych przecieków. Z dokładnie tego samego powodu bardzo często przy rynnach widzimy specjalne uszczelki czy inne rozwiązania, które z łatwością można dopasowywać do średnicy takich rynien. Pod tym względem są one bowiem naprawdę bardzo zróżnicowane. Wszystkie rynny nicoll mają w czasie produkcji zaginane brzegi, ponieważ ten niepozorny szczegół sprawia, że po założeniu na pewno nie uszkodzą elewacji ani innych rzeczy, w których najbliższym otoczeniu będą się przecież znajdowały. Odprowadzają swobodnie wodę nawet w ogromnych ilościach i z dużą intensywnością, ponieważ powstają z materiałów odpornych na powstawanie odkształceń i to bez względu na temperaturę otoczenia. Z tego powodu swobodnie taką rynnę możemy wieszać na hakach lub innych tego typu rozwiązaniach, bo ten sposób damy radę ją bardzo łatwo umieścić zaraz pod dachem po to, żeby mogła natychmiast odprowadzać wodę z deszczu. Te zagięcia brzegów, o których wspominano powyżej, są ważne również dlatego, że to dzięki nim na takie rynny można dość swobodnie nakładać zaślepki i decydować o kierunku, w którym ma płynąć woda. Takie rynny pasują do rur odprowadzających wodę.

Kupując, poza głębokością musimy koniecznie zwrócić uwagę także na szerokość konkretnej rynny, bo to te parametry będą decydowały o jej całkowitej pojemności. To dzięki rynnom możemy naprawdę swobodnie przechodzić bezpośrednio przy budynkach bez obaw o to, że spadnie na nas duża ilość wody czy innych rzeczy tego typu. Właśnie rynny zatrzymują w praktyce mnóstwo mchu i innych odpadów pochodzących typowo z dachu. Te znakomite produkty zakładamy obecnie z myślą o naprawdę wieloletnim użytkowaniu i rzeczywiście takie efekty udaje się bez problemu uzyskać.