Niegdyś mówiono, że problem z wilgocią w domach mają przede wszystkim mieszkańcy Wysp Brytyjskich. Tamtejszy klimat bez wątpienia w dużym stopniu wpływa na pojawianie się wilgoci w domach. Jednak od dłuższego czasu jest tak, że problem z wilgocią pojawia się również w Polsce. Często tego typu problemy pojawiają się u osób, które nie zadbały by w ich domu powstała termoizolacyjna warstwa. Całe szczęście, że dostępne są metody, które mogą nam znacznie pomagać. 

Efektywne osuszanie budynków

osuszanie piwnic w WarszawieŚciany budynków murowanych mogą chłonąć wilgoć niemalże tak samo jak gąbka. Często dochodzi do takich sytuacji, że pojawia się wilgoć w budynkach z tego powodu, że tamtejsze powietrze jest przesycone cząsteczkami wody, które powinny wraz z tym powietrzem być wypuszczone na zewnątrz. Niedrożność kanałów wentylacyjnych to niejednokrotnie główny powód pojawiania się wilgoci w domu. Dodatkowo sporo osób budując swój wymarzony dom pomija zupełnie tak ważną kwestię jak stworzenie hydroizolacji na fundamentach lub też jest ona tworzona w nieodpowiedni sposób. W związku z tym na ścianach czy suficie mogą pojawić się pierwsze oznaki pleśni. Nadmiar wody w powietrzu również powoduje kondensację na najchłodniejszych miejscach w budynków. Z reguły jest tak, że tymi właśnie miejscami są ściany budynku. Wilgoć często najpierw pojawia się w piwnicach. Z tego właśnie powodu tak ważne jest to aby przeprowadzić osuszanie piwnic w Warszawie na ten moment z łatwością znaleźć można sprawdzone firmy tym się zajmujące każdego dnia. Piwnice to często dopiero początek i dlatego tak ważne jest by problem zdusić w zarodku. Na chwilę obecną często usłyszeć można o metodzie określanej jako iniekcja krystaliczna. Sposób ten polega na nawiercaniu w ścianach odpowiednich otworów o właściwej średnicy i głębokości. Otwory te muszą również znajdować się w pewnej ustalonej odległości od siebie. Jednak należy podkreślić, że same otwory to nie wszystko. Dodatkowo należy w nich umieścić specjalne środki higroskopijne, które przyciągają i wchłaniają cząsteczki wody.

Po zastosowaniu metody jaką jest iniekcja krystaliczna dojdzie do pojawienia się w powstałych otworach charakterystycznych kryształków. To właśnie od nich wywodzi się omawiana tutaj metoda. Nie jest jednak powiedziane, że piwnice osuszyć można jedynie przy użyciu iniekcji krystalicznej. Również bardzo dobre efekty można osiągać poprzez osuszanie budynków z zastosowaniem odpowiednich środków chemicznych. Na ten moment są one dostępne w wielu marketach.