Zarówno osy, jak i szerszenie lubią tworzyć gniazda w garażu, pod podbitką dachu albo w ogrodowej altance. Należy jednak pamiętać, że są one bardzo niebezpieczne, ich użądlenie jest bolesne, a dla osoby uczulonej mogą się stać nawet zagrożeniem życia. Z tego powodu w przypadku, kiedy tylko zauważymy gniazdo os, natychmiast powinniśmy zacząć działać. W pierwszej  kolejności warto zapoznać się z możliwymi do zastosowania środkami owadobójczymi, które w przypadku os będą najlepiej działały i rzeczywiście będą skuteczne.

Jakie preparaty przeciw osom są efektywne?

efektywny preparat przeciw osomOsy najczęściej budują gniazda latem i w tym okresie najtrudniej jest sobie z nimi poradzić. Jednak może zdarzyć się to także w maju, kiedy następuje pierwszy podział rojów. W przypadku dachów budynków mieszkalnych, a także altankach czy garażach, mogą pojawić się początkowo niewielkie gniazda, które z czasem staną się większe oraz bardziej wyraźne. Działanie przeciwko osom warto zacząć jak najwcześniej. Warto wybierać efektywny preparat przeciw osom. Jeśli owady pojawiają się w pomieszczeniach, warto zastosować środki, które zabijają owady od razu. Sporo osób zastawia pułapki na owady, jednak te znacznie lepiej sprawdzają się w przypadku owadów chodzących. Jeżeli chodzi o osy latające, znacznie lepszym wyborem jest środek w sprayu. Dobrym wyborem są preparatu w aerozolu, które nie tylko działają na osy oraz szerszenie, ale jednocześnie działają na muchy, meszki czy komary. W ten sposób doskonale się sprawdzają, a wystarczy wypryskać nimi całe pomieszczenie, aby owady nie chciały do niego przylatywać. Środki owadobójcze tego typu są zazwyczaj bardzo skuteczne oraz bardzo dobrze działają na owady latające. Spraye mogą być stosowane nie tylko doraźnie, ponieważ niektóre tego typu środki doskonale nadają się do usuwania i niszczenia gniazd. Samodzielne usuwanie gniazda os może być trudne, gdyż owady mogą wylecieć ze środka i zaatakować osobę, która chce je zwalczyć. Dlatego zastosowanie specjalnego środka w sprayu może być dobrym początkiem w celu zlikwidowania owadów.

Alternatywą jest bomba gazowa, która stanowi środek zwalczający owady. Sprawdza się idealnie zarówno w przypadku os, jak i szerszeni, które zadomowiły się pod dachem w garażu albo w altance. Działa inaczej niż standardowe spraye, ponieważ otwiera się ją w pomieszczeniu i pozostawia, natomiast ulatujący gaz powoduje zwalczanie owadów. W ten sposób znacznie łatwiej jest także usunąć puste gniazdo. Takie chemiczne bomby nie są bardzo popularnymi środkami, jednak doskonale się sprawdzają do wielu różnorodnych zastosowań.