Laserowe zabiegi fotoodmładzania są przeznaczone dla kobiet w każdym wieku. Są szczególnie polecane dla tych osób, które dostrzegają proces fotostarzenia. Skóra, która przez lata była narażona na działanie promieni słonecznych z czasem zaczyna stopniowo się zmieniać. W przypadku większości kobiet ma to miejsce w wieku między trzydziestym i trzydziestym piątym rokiem życia. Coraz częściej jednak młodsze kobiety zaczynają dostrzegać u siebie skutki nadmiernego oraz nierozważnego opalania. Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Jakie są zalety laserowego fotoodmładzania twarzy?

fotoodmładzanie zielona góraZabiegi fotoodmładzania twarzy można polecić każdej osobie, która zaczyna zauważać na własnej skórze oznaki posłonecznych uszkodzeń, jak na przykład rozszerzone naczynka, przebarwienia, plamy soczewicowaty czy rozszerzone pory. Tyczy się to także osób, które mają rumień oraz drobne zmarszczki. Zabieg fotoodmładzania jest to metoda idealna dla osób, które chciałyby poprawić kondycję oraz wygląd własnej skóry, a dodatkowo nie chcą tracić czasu na rekonwalescencję. Jeżeli interesuje nas fotoodmładzanie zielona góra jest odpowiednim miastem do skorzystania z oferty. Sam przebieg zabiegu nie jest skomplikowany. Na samym początku skóra jest dokładnie oczyszczana, a następnie poddawana działaniu wiązki lasera. Urządzenie takie emituje światło o różnej długości, w związku z czym możliwe będzie dotarcie do różnych niedoskonałości. Energia świetlna pochłaniana jest przez kolorowe struktury skóry. Tyczy się to melaniny znajdującej w przebarwieniach, jak również hemoglobinę zgromadzoną w popękanych naczynkach. Następnie są one ogrzewane od środka, co powoduje ich zniszczenie. Laser także ma wpływ na naturalne procesy regeneracyjne, w tym poprzez stymulowanie produkcji kolagenu oraz elastyny. Jak w każdym innym przypadku, także i fotoodmładzanie twarzy, każdy zabieg nie jest dla wszystkich. Nie powinny z niego korzystać kobiety ciąży czy karmiące. Zabiegi te nie są wskazane dla osób chorych na cukrzycę, jak i po przebytym nowotworze czy osoby cierpiące na fotodermatozy czy stany zapalne skóry.

Laserowy proces fotoodmładzania pozwalający na osiągnięcie spektakularnych rezultatów. W ten sposób można usunąć przebarwienia, zamknąć rozszerzone naczynka, zmniejszyć widoczność porów, a także zlikwidować pajączki. Znacznej poprawie ulega również koloryt skóry, która jest znacznie bardziej promienna oraz rozjaśniona. Zadowalający jest również efekt w postaci spłycenia drobnych zmarszczek. Po zabiegu skóra może być odrobinę opuchnięta czy zaczerwieniona, a po kilku dniach może zacząć się łuszczyć. Efekty będą widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak najlepsze rezultaty są po 3 do 5 serii.