Mimo iż od bardzo długiego czasu przy hotelu funkcjonował parking dla klientów, a przy chodniku należącym do firmy ustawiony był całkowity zakaz parkowania, nie udawało się nam nigdy pozbyć kierowców, pozostawiających samochody na hotelowym chodniku. Goście hotelu często skarżyli się iż nie mogą swobodnie opuścić terenu hotelowego ze względu na samochody, zastawiające przejście. Nawet interwencje policji niewiele pomogły w tym temacie, więc postanowiliśmy wziąć sprawę we własne ręce i odgrodzić teren hotelowy od jezdni.

Ozdobne słupki chodnikowe

Słupek drogowyNajprostszym i najczęściej stosowanym rozwiązaniem problemu uciążliwych kierowców było oczywiście zainstalowanie słupków na chodniku, które uniemożliwiały jakimkolwiek pojazdom parkowanie na przestrzeni przeznaczonej dla pieszych. Większość używanych słupków była jednak niezbyt estetycznie wyglądająca, szczególnie betonowe konstrukcje, więc postanowiliśmy zamówić nasze u jednego z kowali artystycznych pracujących w mieście. Każdy słupek drogowy miał być oczywiście mocny i wytrzymały, gdyż zakładaliśmy że w niedługim czasie po ich założeniu pojawią się uszkodzenia, więc postanowiliśmy iż nasze będą wykonane z mocnej i odpornej stali, zamocowane na twardej, betonowej podstawie sięgającej dwóch metrów w podłoże. Mimo wytrzymałego materiału i odporności, słupki te były bardzo przyjemne dla oka, przypominając balustradę lub ozdobne barierki w operze. Jednak mogły one bez trudu wytrzymać uderzenie jadącego samochodu bez najmniejszego szwanku, jak również bardzo dobrze odgradzały chodnik od jezdni, zapewniając gościom hotelowym i pozostałym pieszym większe bezpieczeństwo. Słupki zostały połączone ze sobą mocnym, stalowym łańcuchem, który nie tylko zapobiegał próbom wjazdu na teren chodnika, ale również uniemożliwiał pieszym wchodzenie na jezdnię w miejscach niedozwolonych, co wielokrotnie zdarzało się w przeszłości. Montaż takich słupków nie był wcale wymagający, a odgrodzenie całości terenu hotelowego nie zajęło więcej niż dwa dni.

Po skończeniu prac, całość terenu przylegającego do hotelu była nie tylko bezpieczniejsza dla pieszych, ale również wyglądała bardziej imponująco, gdyż kute stalowe słupki podkreślały wysokiej klasy wygląd hotelu. Od czasu ich zamontowania udało się całkowicie pozbyć problemu zastawionego chodnika i ku naszemu zaskoczeniu, nie zauważyliśmy konieczności naprawy ogrodzenia, choć wielokrotnie widzieliśmy ślady po uderzeniach na słupkach. Jednak były one wytrzymałe i mocne, więc nie było konieczności ich wymiany.