Nie da się ukryć, że w naszym domu każdy z nas chce się czuć bardzo komfortowo. Stawiamy więc często na intymność montując w oknach rolety lub żaluzje. Najbardziej kłopotliwe są momenty gdy przechodnie mogą spoglądać do wnętrza naszego domu przez nasze okna. Posiadając sprawdzone rolety możemy takie problem bardzo szybko rozwiązać. Ostatnimi czasy w kwestiach związanych z roletami jest poruszanych mnóstwo tematów na najróżniejszych forach internetowych oraz grupach na portalach społecznościowych. Internauci często zasięgają opinii innych odnośnie tego jakie rolety wybrać.

Nowoczesne rolety na elewacje

rolety zewnętrzne w trójmieścieKażdy z nas zapewne doskonale pamięta te czasy gdy w naszych domach były zamontowane klasyczne żaluzje. Były to bardzo proste urządzenia składające się najczęściej ze zwykłych blaszanych elementów, które łączone były specjalnymi cięgnami wykonanymi ze sznurków. Na chwilę obecną coraz rzadziej się już takie rozwiązania widuje. Zostały one bowiem zastąpione przez nieco bardziej zaawansowane technologicznie żaluzje lub tez rolety. Bardzo duże uznanie ostatnimi czasy zyskują rolety zewnętrzne w Trójmieście możemy obecnie bardzo łatwo znaleźć sklepy, które takie rolety oferują. Powstają w Polsce nawet firmy, które oprócz sprzedaży rolet oferują dodatkowo ich profesjonalny montaż. Zapewne się Państwo zastanawiają w jaki sposób steruje się takimi zewnętrznymi roletami. Otóż w tym wypadku rozwiązania są dwa. Możemy zakupić rolety z systemem manualnego podnoszenia i opuszczania lub też takie, które podnoszone są przy użyciu silnika elektrycznego. Jak się zapewne Państwo domyślają – to pierwsze rozwiązanie jest o wiele tańsze ale niestety wymaga naszej ingerencji przy sterowaniu. Natomiast w przypadku rolet wyposażonych w silniki to opuszczanie i podnoszenie rolet odbywać się może niezwykle łatwo. Do tego zadania wystarczy nam jedynie pilot i po wciśnięcie jednego przycisku. Nie da się ukryć, że jest to rozwiązanie o wiele bardziej komfortowe od pierwszego jakie zostało omówione.

Absolutnym hitem ostatnich czasów są rolety posiadające moduły do komunikacji bezprzewodowej przez WiFi czy też Bluetooth. Dzięki nim możliwe jest opuszczanie i podnoszenie naszych rolet przy użyciu telefonu komórkowego. W związku z tym możemy regulować nasze rolety nawet wtedy gdy jesteśmy z dala od naszego domu. Jeśli więc zapomnimy o opuszczeniu rolet w upalny dzień to możemy bardzo łatwo zająć się tym zdalnie. Takie rolety są obecnie sprzedawane przez wiele firm. Możemy je nabyć również drogą elektroniczną.

 

Kategorie: Dom / Ogród