W dzisiejszych czasach zdecydowana większość z nas wykonuje pracę siedzącą lub stojącą. Wiele godzin spędzonych za biurkiem, ladą czy w restauracji między stolikami odbija się na naszym zdrowiu. Coraz więcej osób skarży się na bóle nóg i kręgosłupa, które nasilają się z wiekiem. Spora część z nich diagnozuje u siebie żylaki czy inne problemy, takie jak zapalenie żył. Czy możemy podjąć jakieś działania, które ochronią nasze nogi przed takimi konsekwencjami? W jaki sposób pozbyć się uporczywego bólu nóg?

Klin pod nogę zmniejsza ból

ortopedyczny klin pod nogęOsoby, które skarżą się na ból i opuchnięcie nóg, często nie wiedzą, jak sobie poradzić z takimi dolegliwościami. Bardzo ciężko jest z nimi funkcjonować – nogi służą nam na co dzień i jakikolwiek ból w tym obszarze może stać się nie do zniesienia. Dużo szkód wyrządza zarówno siedzący, jak i nadmiernie stojący tryb życia. Nogi potrzebują odpoczynku i relaksu, który tylko my możemy im zapewnić. Być może słyszeliście o wyjątkowych korzyściach płynących z unoszenia nóg i trzymania ich w takiej pozycji. Może nam w tym pomóc specjalny ortopedyczny klin pod nogę. Ma on formę trójkątnej poduszki, najczęściej piankowej, której wyjątkowe wyprofilowanie zapewnia stopie i całej nodze optymalną pozycję. Najczęściej z tego typu poduszek korzystają osoby, które przeszły jakiś uraz, na przykład skręciły nogę. Trzymanie ich w nieco wyższej pozycji pozwala złagodzić ból i szybciej zregenerować się uszkodzonym strukturom. Jednak każdy z nas może korzystać z takiego klina, jeśli tylko odczuwa taką potrzebę. Przykładowo, jest to sprzęt medyczny bardzo lubiany przez kobiety w ciąży, które często skarżą się na opuchnięcie kostek. Ostatnie miesiące ciąży są rzeczywiście dość trudnym okresem dla nóg, dlatego warto korzystać z takiego klina, by zapewnić im jak najlepszą pozycję. Dzięki temu nie będą aż tak spuchnięte i obolałe. Również gdy cierpimy z powodu żylaków, możemy używać klina, by podnosić nogi i zapewnić im lepszy przepływ krwi. Warto korzystać z klinów ortopedycznych i podkładać je pod nogi, gdy wieczorem relaksujemy się na kanapie z książką lub filmem.

Jeżeli zależy nam na zachowaniu dobrego zdrowia, musimy pamiętać, że nasz organizm to struktura zależna przede wszystkim od nas. To do nas należy zadbanie o odpowiednią dietę, dawkę ruchu czy zdrowy sen. Osoby, które wykonują pracę siedzącą lub stojącą, przeszły niedawno urazy nóg lub cierpią z powodu żylaków, mogą skorzystać ze specjalnych klinów ortopedycznych. Dzięki nim nogi odzyskują równowagę, reguluje się przepływ krwi i zmniejsza napięcie, co powoduje uczucie lekkości.