Tak się składa, że faktycznie sprzedawaliśmy z małżonką różne kwiaty, gdzie wiedzieliśmy, że warto będzie postawić na bardzo dużą różnorodność i przede wszystkim odpowiednie podejście do klienta. O handlu trochę wiedzieliśmy, ale jeszcze nigdy nie sprzedawaliśmy kwiatów zwłaszcza hurtowo, więc na pewno czeka nas przemodelowanie delikatne naszego biznesu tak, aby faktycznie stawać się z dnia na dzień większymi specjalistami w swoim fachu.

Sprzedaż kwiatów w hurcie

sztuczne kwiaty w hurcieSztuczne kwiaty mają wiele zastosowań. Kiedyś próbowaliśmy sprzedawać takie kwiaty kontaktując się z hurtownią i dalej dostarczać je w detalu, ale szybko okazało się, że o wiele lepiej sprzedają się właśnie jak kontaktujemy się z firmami, które takich kwiatów potrzebują w sporych ilościach. W większości przypadków faktycznie biznes musi być przemyślany w odpowiedni sposób. Teraz sztuczne kwiaty w hurcie to jedyne nasze źródło utrzymania i prowadzenie biznesu, więc na pewno będziemy musieli tutaj o wiele większą wagę przyłożyć do tego, z jakimi firmami współpracujemy i jakie faktycznie najlepiej jest wybrać. Jeśli zastanawiacie się nad prowadzeniem takiej sprzedaży to może faktycznie warto z kimś, kto już taki biznes prowadzi dokładnie porozmawiać. Może okazać się bowiem, że nie do końca potraficie to robić, a wiadomo uczyć się trzeba od najlepszych w swojej dziedzinie. W większości przypadków faktycznie nasza konkurencja posiadała już ogromne doświadczenie, a sztuczne kwiaty w hurcie, które oferowali prezentowały się naprawdę ładnie. Całe szczęście udało nam się podjąć współpracę z jedną firmą, która dość dobrze radziła sobie z przewozem takich delikatnych produktów, więc na pewno będziemy mogli powiedzieć, że odnajdujemy się świetnie w prowadzeniu takiego biznesu. Jeśli zastanawiacie się nad otworzeniem własnego sklepu i sprzedażą detaliczną to na pewno zyski będą inaczej się prezentować jak w przypadku sprzedaży w hurcie. Podsumowując to wszystko na pewno warto jest zastanowić się nad tym, jakie macie priorytety i przede wszystkim jakie macie kontakty z dostawcami oraz kupującymi.

Na pewno jeśli kiedykolwiek będziecie zastanawiali się nad biznesem z kwiatami w tle to faktycznie będziecie musieli także posiąść odpowiednią wiedzę umożliwiającą doradztwo klientom, gdyż zdarzają się i tacy, którzy nie do końca wiedzą jak ta cała branża wygląda i faktycznie chcą się wszystkiego dowiedzieć w odpowiedni sposób zamawiając u was produkty. Jeśli chodzi o wykorzystywanie nowoczesnych metod sprzedażowych to mieliśmy je opanowane podczas prowadzenia pierwszego biznesu, więc teraz na pewno bardzo dobrze sobie poradzimy ze wszystkimi klientami, którzy do nas będą przychodzić.