Prezenty świąteczne zawsze sprawiały mi spory problem, nawet te dla najbliższych. Pomimo tego, że wiedziałam co lubią lub co sprawiłoby im aktualnie szczególną przyjemność znalezienie odpowiedniego upominku przysparzało mi nie lada kłopotu. Do czasu kiedy wszyscy razem postanowiliśmy ułatwić sobie nieco zadanie.

Gdzie znaleźć odpowiedni srebrny łańcuszek do wisiorka

łańcuszek srebrny

Pisanie listów do Świętego Mikołaja kojarzy się głównie z dziećmi. Okazuje się jednak, że nie jest to wcale takie głupie rozwiązanie również w przypadku dorosłych. U na w każdym razie sprawdziło się bezbłędnie. Od kilku lat na początku grudnia wszyscy piszemy listy do Mikołaja i wkładamy je do specjalnego słoika. Słoik stawiamy na oknie i czekamy na odwiedziny Mikołaja szóstego grudnia. Mikołaj podrzucając drobne upominki pod poduszkę zabiera listy ze słoika. Dla dorosłych jest to spore ułatwienie i bardzo duża oszczędność czasu. Dla dzieci stanowi to niezwykle ważny rytuał, bardzo tajemniczy i uruchamiający ich niesamowitą wyobraźnię. Wbrew pozorom takie prezenty wcale nie są nudnie i przewidywalne. Listy do Mikołaja wcale nie wykluczają inwencji własnej w kwestii pomysłów na prezent a jedynie podpowiadają kierunek, w którym należy iść w celu uniknięcia zupełnie nietrafionego prezentu. Udawanie radości z czegoś, co od pierwszej chwili nam się nie podoba, od razu wiemy, że nie będziemy tego nosić i już podświadomie zastanawiamy się komu możemy oddać taki nabytek jest wyjątkowo nieprzyjemnym doznaniem szczególnie w okresie świątecznym. Osobiście często zamawiam jakąś drobną biżuterię typu kolczyki, wisiorki lub bransoletki. Mój ostatni nabytek to srebrny wisior w kształcie serca. Delikatny ażurowy wzór przepięknie komponował się ze srebrnym łańcuszkiem wykonanym z delikatnych maleńkich ogniw. Był to absolutnie przepiękny prezent jednak kiedy zaczęłam go nosić doszłam do wniosku, że zdecydowanie wolałabym dłuższy łańcuszek. Niestety wszystko co znajdywałam w sklepach jubilerskich zupełnie nie pasowało do wisiorka. Idealny łańcuszek srebrny znalazłam w sklepie z łańcuszkami sprzedawanymi na metry. Był dokładnie takiej długości jak potrzebowałam i do złudzenia przypominał ten oryginalny od wisiorka.

Przy okazji zaopatrzyłam się w kilka innych łańcuszków, których od dawna szukałam do innych wisiorków. Łańcuszki sprzedane były w dowolnej długości i od razu na miejscu montowano do nich zapięcia. Sklep był dla mnie prawdziwym odkryciem. Poza łańcuszkami można było w nim kupić akcesoria do samodzielnego tworzenia biżuterii. Wykorzystałam taką opcję przy samodzielnym stworzeniu bransoletki dla córki.