W końcu kupiliśmy wymarzone, o wiele bardziej przestronne od naszego starego mieszkania, mieszkanie. Byliśmy bardzo szczęśliwi, choć nieco przerażeni czekającym nas generalnym remontem. jednak remont przebiegł właściwie bardzo szybko i bez zakłóceń, ekipę mieliśmy naprawdę świetną, czytali nam niemal w myślach, a ponieważ my przez te wszystkie lata czekania na nowe mieszkanie mieliśmy je już właściwie urządzone, nie mieliśmy zbyt dużo problemów z wyborem odpowiednich materiałów. Kiedy remont był skończony, zabraliśmy się na zakup odpowiednich mebli.

Skandynawski stół do salonu

szeroki stół drewniany skandynawskiPonieważ moim zdaniem najważniejszym pomieszczeniem w domu jest jadalni, u nas w domu przynajmniej stanowił ona serce domu, bardzo wiele uwagi poświęciliśmy urządzeniu tej właśnie części naszego mieszkania. Na pierwszy ogień poszedł wybór stołu – zdecydowaliśmy się na szeroki stół drewniany skandynawski. Bardzo zależało mi na tym, aby to był stół zrobiony z naturalnego drewna, ponieważ jest to mój ulubiony materiał na meble, poza tym jestem zwolenniczką materiałów naturalnych, uważam, ze są lepsze dla zdrowia oraz o wiele bardziej trwałe od innych tworzyw, z których robione są obecnie meble. Bardzo ważne było dla mnie również to, aby był to stół duży, przy którym zmieści się cała nasza duża rodzina podczas różnego rodzaju uroczystości. Chciałam, żeby to był stół, przy którym miło będzie się siedzieć razem, my w rodzinie bardzo często spędzamy czas w jadalni nie tylko podczas wspólnych posiłków, ale także grając w różnego rodzaju gry czy też po prostu rozmawiając. Chciałam, aby był to stół, przy którym po prostu będzie chciało się siedzieć. Ponieważ bardzo podoba mi się prosty, minimalistyczny styl skandynawski i w takim właśnie stylu urządzaliśmy nasze mieszkanie, zdecydowaliśmy, ze stół również będzie w stylu skandynawskim. Dzięki temu nasze wnętrza zyskały lekkości łatwiej jest w nich utrzymać porządek. Za stół zapłaciliśmy dość wysoką kwotę, jednak uważam, ze jest to naprawdę dobra inwestycja, bo stół będzie nam służył długi czas. 

Podczas urządzania jadalni kluczową sprawą jest dobór odpowiedniego stołu. Jadalnia bowiem to jest pomieszczenie,w którym nie tylko spożywamy posiłki, ale również spędzamy wspólnie z rodziną czy przyjaciółmi bardzo dużą ilość czasu. Dlatego ważne jest, aby stół był duży i wygodny, dobrze zaprojektowany, taki, aby chciało się przy nim po prostu spędzać czas. Powinien ty być również stół jak najbardziej trwały, aby starczył nam potem na jak najdłuższy czas.