W liceum bardzo kręciło nas robienie filmów. Uczyliśmy się w liceum artystycznym i każde z nas miało artystyczne zacięcie. Wszyscy bardzo mocno byliśmy na tworzenie, a ponieważ jeden z naszych klasowych kolegów na urodziny dostał bardzo fajna kamerę, nasza twórczość postanowiliśmy wyrazić w filmie. Kręcenie filmu to była świetna zabawa, ale bardzo staraliśmy się też maksymalnie upodobnić proces tworzenia naszego filmu do tego, co dzieje się na prawdziwym filmowym planie. Była wizażystka, były klapsy, pełen profesjonalizm.

Wynajem studia filmowego

studio filmowe Warszawa wynajemOczywiście mieliśmy też scenariusz, według którego kręciliśmy nasze wielkie dzieło. Niektóre ze scen były zaplanowane w studiu filmowym. Nie mogliśmy nakręcić ich w innych warunkach, dlatego cała nasza ekipa złożyła się na wynajem studia filmowego, które udało nam się po znajomości wynająć za symboliczną opłatą. W innym wypadku bowiem nie sądzę, aby było nas teraz na wynajem takiego studia stać. Kiedy ostatnio wpisałam w wyszukiwarkę hasło: „studio filmowe Warszawa wynajem” i popatrzyłam na ceny, to złapałam się za głowę. Jest to naprawdę bardzo kosztowna sprawa i cieszę się, że mieliśmy takie szczęście ze studiem, kiedy kręciliśmy nasz szkolny, amatorski film. Sceny w studio bardzo nam się wtedy udały, pamiętam, ze strasznie długo pracowaliśmy,a by maksymalnie wykorzystać dwa dni zdjęć, które tam mieliśmy. Niemalże nie wychodziliśmy ze studia, spaliśmy w studiu, jedliśmy w studiu i ciągle pracowaliśmy. Ale myślę, ze było warto, bo nasz film zdobył pierwszą nagrodę na festiwalu filmów dla młodzieży. Z całą pewnością na jurorach musiał zrobić wrażenie nasz profesjonalizm i sceny nakręcone w studio. Studio filmowe, szczególnie kiedy jest dobrze wyposażone, tak studio, w którym my kręciliśmy, daje filmowcom naprawdę niesamowite możliwości. Można w studio nakręcić każdą scenę jaką tylko się wymarzy. Naprawdę warto jest korzystać ze studia filmowego, to jest zupełnie inny komfort pracy niż kręcenie w jakichkolwiek innych warunkach. W studio można wszystko.

Wynajem studia filmowego to dość kosztowna sprawa, jednak naprawdę warto jest wydać na studio pieniądze, ponieważ tylko studio zapewni nam odpowiednie warunki do kręcenia wymarzonych przez nas scen filmowych. Obecnie jest bardzo szeroka oferta studiów filmowych na wynajem, można znaleźć naprawdę ciekawe, świetnie wyposażone studio filmowe za całkiem rozsądne pieniądze. Akurat studio filmowe jest czymś na czym w żadnym wypadku nie należy oszczędzać. Wydane pieniądze zwrócą się z naddatkiem.